2024, balandžio 16, Antradienis

EP pritarė prekybos lengvatoms Moldovai, bet nori daugiau saugiklių dėl Ukrainos

Europarlamentarai dar metams pratęsė ES prekybos lengvatas Moldovai, tačiau pasiūlė sustiprinti lengvatų saugiklius Ukrainos žemės ūkio produkcijai.

Pasiūlymui panaikinti Ukrainos žemės ūkio produkcijai taikomus importo muitus ir kvotas iki 2025 m. birželio 5 d. pritarė 347 EP nariai, 117 nepritarė, o 99 susilaikė. Tuo pačiu metu Europos Komisijai suteikiama teisė nutraukti lengvatas, jei dėl išaugusio Ukrainos prekių importo bus iškreipta ES ar vienos iš jos valstybių rinka. Pavyzdžiui, jei kviečių, miežių ir kukurūzų bei jų miltų, avižų, medaus, naminių paukščių, kiaušinių ar cukraus importas viršys pastarųjų trijų metų (2021-2023 m.) lygį, būtų laikinai gražintos anksčiau taikytos importo kvotos ar muitai. Lengvatos prekybai taip pat priklausys nuo to, ar Ukraina gerbs demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės principus bei tęs kovą su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu.

Europarlamentarai metams pratęsė lengvatas ir Moldovos produkcijai (459 balsai už, 65 prieš, 57 susilaikius). Rusijos agresija prieš Ukrainą reikšmingai paveikė Moldovą, kurios prekyba remiasi Ukrainos produkcijos tranzitu ir infrastruktūra. Todėl prekybos su ES liberalizavimas leidžia palaikyti jos ekonomiką.

Prekybos su Ukraina ir Moldova liberalizavimo pratęsimą dar būtina suderinti su ES Taryba.

- Reklama -

Naujausi straipsniai