Europos Parlamentas

Spalio 4-7 dienomis vyksiančioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė dalyvaus diskusijose apie ES-JAV santykius, ES kibernetinių pajėgumų padėtį ir balsuos dėl siūlymų stiprinti kibernetinį saugumą, aptars situaciją ES-Baltarusijos pasienyje bei priims rezoliuciją šiuo klausimu, taip pat diskutuos apie kylančias energijos kainas.

Situacija ES-Baltarusijos pasienyje

Antradienį EP nariai A. Kubilius bei R. Juknevičienė ketina pasisakyti dėl humanitarinės krizės ties ES-Baltarusijos siena ir dėl Baltarusijos vykdomo hibridinio karo prieš ES.

Kibernetinio saugumo stiprinimas 

EP narė Rasa Juknevičienė antradienį dalyvaus debatuose dėl pranešimo apie ES kibernetinių pajėgumų padėtį. R. Juknevičienė yra šio dokumento pranešėja, atstovaujanti Europos liaudies frakcijai. Trečiadienį EP nariai balsuos dėl ES kibernetinio saugumo stiprinimo bendradarbiaujant ir bendrai atsakant į kibernetines atakas.

ES-JAV santykiai

EP narys A. Kubilius antradienį ketina pasisakyti diskusijoje apie ES-JAV transatlantinės partnerystės ateitį, ES autonomijos poreikį ir darbą su Baideno administracija. Ketvirtadienį bus balsuojama dėl rezoliucijos šiuo klausimu.

Trečiadienį europarlamentarai dalyvaus debatuose dėl kylančių energijos kainų ir kokių veiksmų reikėtų imtis ES, taip pat diskutuos apie saugumą keliuose  ir kitus klausimus.

 

Print Friendly, PDF & Email