2024, liepos 14, Sekmadienis

EP narys A. Kubilius: „Skundai dėl grūdų iš Ukrainos neturi nieko bendro su pačia Ukraina“

reklama rubai

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius trečiadienį Strasbūre vykusiuose debatuose dėl Ukrainos grūdų eksporto į Europos Sąjungą, pažymėjo, kad „visi skundai dėl grūdų iš Ukrainos neturi nieko bendro su pačia Ukraina“.

„Kalbėkime aiškiai: vieninga Europos rinka buvo atverta grūdų iš Ukrainos eksportui prieš metus. Prieš metus ES taip pat nusprendė atidaryti tranzito koridorius Ukrainos grūdams, kai Rusija uždarė tradicinius tranzito kelius Juodąja jūra“, – sakė A. Kubilius.

Europarlamentaro teigimu, abu šie ES instrumentai veikė be didelių trukdžių ir skundų iki šio pavasario. Per šiuos metus  pasikeitė ne ES politika ar jos įgyvendinimas, o grūdų kainos pasikeitė radikaliai per praėjusius metus – nuo šių metų pradžios jos pradėjo mažėti.

„Jei prieš karą pasaulinės kviečių kainos buvo 200 JAV dolerių už toną, tai praėjusių metų vidury jos pašoko iki 450 JAV dolerių už toną. Europos ūkininkai, įskaitant ir ūkininkus iš Centrinės ir Rytų Europos buvo patenkinti tokia kaina ir prognozavo, kad šių metų pavasarį kainos dar labiau pakils. Tačiau nuo šių metų pradžios grūdų kainos ėmė mažėti. Taip pat kaip naftos, dujų ir trąšų kainos. Dabar grūdų kaina – tik 250 JAV dolerių už toną“, – kalbėjo EP narys.

Todėl Centrinės Europos ūkininkai tapo labai nelaimingi, nes prognozuoti pelnai išgaravo. Tuomet ūkininkai pradėjo ieškoti, kas galėtų tai kompensuoti – ES kompensavo.

„Tačiau Ukraina ir Ukrainos grūdai neturi nieko bendro su tokiais pasauliniais pokyčiais. Man gėda, kad kai kas Europoje mano, jog jų negautas pelnas yra svarbesnis nei Ukrainos išlikimas“, – sakė A. Kubilius.

europos liaudies partija

- Reklama -

Naujausi straipsniai