2024, birželio 16, Sekmadienis

EP narys A. Kubilius: „Kroatijos pirmininkavimas – įkvėpimas Rytų Partnerystės regionui“

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius antradienį Strasbūre parlamento plenarinėje sesijoje pasveikino Kroatijos premjerą ir šalies žmones, Kroatijai pradėjus pirmąjį istorijoje pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. Jis truks iki š. m. birželio 30 d.

„Jūsų šalies pirmininkavimas labai svarbus dėl simboliškumo: praėjus vos 25 metams nuo karo už Nepriklausomybę, Kroatija vadovauja visai Europos Sąjungai. Kroatija yra labiausiai įtikinantis europinio stebuklo ir galios atnešti stabilumą ir klestėjimą į savo kaimynystę per plėtrą pavyzdys“, – sakė EP narys A. Kubilius.

Jo teigimu, Europos Komisijos Pirmininkė Uršula fon der Lajan (Ursula von der Leyen) buvo teisi sakydama, kad ES plėtros pažadas yra pati galingiausia paskata reformuotis pačioms šalims. Todėl Kroatijos pavyzdys ir Kroatijos pirmininkavimas yra didžiulis įkvėpimas Vakarų Balkanų regiono kaimynėms.

Europarlamentaras pažymėjo, kad Vakarų Balkanų integracijos sėkmė taip pat yra didžiulis įkvėpimas Rytų Partnerystės regionui.

„Tikiuosi, kad Rytų Partnerystės aukščiausio lygio susitikimas Kroatijos pirmininkavimo metu bus ambicingas pristatant regioninę strategiją ateinantiems 10 metų“, – kalbėjo A. Kubilius.

2019 metų pabaigoje Kroatija paskelbė savo pirmininkavimo ES Tarybai programą. Joje pažymima, kad „stipri Europa“ turi spręsti tolesnio ekonominio vystymosi ir ekstremalios klimato padėties problemas, reguliuoti migraciją, kovoti su dezinformacija ir populizmu.

Kroatija prie ES prisijungė vėliausiai iš 28 valstybių; tai įvyko 2013 metų liepos 1 dieną.

- Reklama -

Naujausi straipsniai