2022-05-24, Antradienis
19.6 C
Panevezys

EP nariai: Rusija yra didžiausia grėsmė Europai ir visam pasauliui

Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė apžvelgdami savaitės aktualijas kalbėjosi apie įvykius Rusijoje ir Baltarusijoje. Pasak R. Juknevičienės, nerimą kelia Rusijos prezidento Vladimiro Putino neseniai išsakyti  teiginiai apie tai, kad sovietinės respublikos išėjo iš Sovietų sąjungos, išsinešdamos kartu dovanas, tai yra, teritorijas, kurias joms Sovietų sąjunga „buvo padovanojusi“.

„Ir dabar visi svarsto – čia Kazachstaną turėjo omenyje, Ukrainą, Baltijos valstybes ar kažką daugiau. Tai iš tikrųjų tos teritorinės pretenzijos irgi turėtų kelti nerimą. Yra iniciatyvų įvairių – ir mūsų Baltijos valstybių Užsienio reikalų ministrai reaguoja, ir mes svarstome, kaip mums reaguoti“, – kalbėjo europarlamentarė.

Ji teigė negalinti atmesti tos nuostatos, kad tai yra planas, kaip ir buvo 2007 metais, kai Miunchene V. Putinas paskelbė savo kalbą ir po to atliko „žygdarbius“ į Ukrainą ir kitur. „V. Putinas turi savo gyvenimo planą, savo politinio gyvenimo planą. Ar jam jis pavyks, nežinau“, – sakė R. Juknevičienė.

EP narys A. Kubilius pažymėjo, kad „Rusija yra rimta problema ir didžiausia grėsmė Europai ir visam pasauliui, jo sandarai ir tebesitęsiančiai po Antrojo Pasaulinio karo taikai“. „Rusija yra grėsmė dėl savo režimo. Tą grėsmę mes rimtai vertiname ir ją rimtai matome“, – sakė jis.

 

elp

- Reklama -

Naujausi straipsniai