2024, birželio 20, Ketvirtadienis

EP nariai prilygino dujas ir branduolinę energiją „žaliesiems“ resursams

reklama rubai
Parlamentas atmetė pasiūlymą prieštarauti su branduoline energija ir dujomis susijusios veiklos įtraukimui į aplinkos požiūriu tvarią ekonominę veiklą.
Europos Parlamentas (EP) trečiadienį pritarė Europos Komisijos Taksonomijos pasiūlymui, pagal kurį tam tikra branduolinė ir su dujomis susijusi veikla įtraukiama į aplinkos atžvilgiu tvarios ekonominės veiklos sąrašą.

Komisijos manymu, vykdant „žaliąją“ pertvarką svarbų vaidmenį atliks privačios investicijos į dujų ir branduolinę veiklą, todėl ji pasiūlė kai kurią su gamtinėmis dujomis ir branduoline energija susijusią veiklą laikyti pereinamąja veikla, padedančia švelninti klimato kaitą. Minėtos veiklos bus įtrauktos į tvarių resursų sąrašą ribotam laikotarpiui ir taikant specialias sąlygas bei skaidrumo  reikalavimus.

Už rezoliuciją, siūlančią nepritarti Komisijos pasiūlymui, balsavo 278 EP nariai, 328 balsavo prieš ir 33 susilaikė. Kad Parlamentas vetuotų Komisijos pasiūlymą, buvo reikalinga absoliuti dauguma, kurią sudarytų 353 EP nariai. Taksonomijos deleguotasis aktas įsigalios ir bus taikomas nuo 2023 m. sausio 1 d.

Taksonomijos reglamentas yra Komisijos tvaraus augimo finansavimo veiksmų plano dalis. Šiuo reglamentu siekiama paskatinti „žaliąsias“ investicijas ir užkirsti kelią manipuliavimui ekologijos kriterijais.

- Reklama -

Naujausi straipsniai