2024, kovo 4, Pirmadienis

EP narė Rasa Juknevičienė Nyderlandų premjerui: „Nebijokite!“

Pasisakydama trečiajame kasmetiniame Kalinausko forume-konferencijoje Seime Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į šiandien Lietuvoje besilankantį Nyderlandų Ministrą Pirmininką Marką Rutte tokiais žodžiais: „Nebijokite! Europa jau nebus tokia, kokia buvo, išeikite iš pasenusio supratimo apie ilgas bei varginančias procedūras. Kandidatės statuso Ukrainai reikia dabar. Tai yra visą Europą ginanti tauta, jus, premjere, taip pat“.

Parlamentarė konferencijoje pabrėžė: „Ukrainos žmonės šiandien žūsta ir už baltarusius, ir už rusus, beje. Net už tuos, kurie stovi baisiose Z raidžių konfigūracijose su karo nusikaltėlio Putino portretais, už jų apnuodytų smegenų išvalymą. Jei ne jų pačių, tai jų vaikų“.

Pasak politikės, prasidėjo putinizmo pabaigos pradžia.

„Deputinizacija bus labai skausminga. Tačiau ukrainiečiai nebijo. Reikia, kad nebijotų ir ES“, – sakė R. Juknevičienė.

Po vasario 24 d. neliko abejonių, kad tik Ukrainos pergalė kare prieš Rusiją atneš esminius pokyčius visame Europos kontinente.

„Nėra atskiro Baltarusijos, Ukrainos ar Moldovos išsivadavimo kelio. Yra visų mūsų bendras kelias – tai Europa be Putino, kurį pirmiausia reikia užkardyti, izoliuoti. Tai yra kaip sepsio gydymas. Pirmiausia – izoliuoti infekcijos šaltinį. Sąmoningai Lukašenką dedu po Putino, nes tai tas pats pūlinys“, – sakė R. Juknevičienė kartu ir primindama, kad du dešimtmečius bandė taisyti kolegas Vakaruose, kai jie kartodavo, jog Lukašenka yra paskutinis Europos diktatorius.

„Taip, diktatorius, baisus. Tačiau ne paskutinis. Seniai buvo aišku, kad Putinas yra baisiausias iš visų baisių. Dar nuo tada, kai Putino išrinkimui jo tarnybos susprogdino Maskvoje ir Volgodonske“, – pabrėžė EP narė.

Kalinausko forumas – 2020 m. rugpjūčio 24 d. Vilniuje įsteigtas metinis garsiausių pasaulio lyderių ir ekspertų apskritasis stalas, skirtas Baltarusijos, kaip Europos šeimos, ateities klausimui aptarti.

- Reklama -

Naujausi straipsniai