Birželio 14 d., 15–19 val. Lietuvos laiku, Solidarumo aikštėje prie Europos Parlamento, Briuselyje, vyks tremčių iš Centrinės ir Rytų Europos 81-ųjų metinių paminėjimas bei tradiciškai bus skaitomos ištremtųjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Čekijos bei Vengrijos pavardės.

„Į Europos žemyną sugrįžo deportacijos. Sugrįžo tai, kas atrodė neįmanoma. Rusijos Federacija į savo teritoriją deportavo daugiau nei milijoną ukrainiečių, tarp jų – apie 200 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų. Todėl šiais metais minėti sovietines tremtis yra ypač svarbu. Deja, šiandien nepasmerkti Sovietų nusikaltimai yra kartojami. Tūkstančiai žmonių buvo atskirti nuo savo šeimų ir patalpinti filtracijos stovyklose“, – pažymi renginio iniciatorė Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė.

Šį minėjimą europarlamentarė organizuoja kartu su 58 Europos Parlamento nariais iš visų 27 Europos Sąjungos šalių narių, parlamentine EP narių grupe Europos atminčiai, Europos atminties ir sąžinės platforma, Ukrainos misija prie ES, ukrainiečių bendruomene Belgijoje, Lietuvos ambasada ir lietuvių bendruomene Belgijoje.

Minėjime dalyvauti ir ištremtųjų pavardes skaityti kviečiami Centrinės ir Rytų Europos išeivių bendruomenių nariai bei visi neabejingi asmenys.

Šio renginio metu Ukrainos bendruomenė Briuselyje atvers Liuksemburgo aikštėje esančios Europos stoties duris, kur bus galima išvysti Europos atminties ir sąžinės platformos parengtą parodą apie Gulagų istoriją.

Praėjusiais metais vykusiame 80-ųjų tremčių iš Baltijos valstybių metinių minėjime dalyvavo bei ištremtųjų pavardes skaitėšviesios atminties EP pirmininkas Deividas Sasolis (David Sassoli), taip pat Lietuvos, Lenkijos, Estijos ambasadoriai, Latvijos, Ukrainos ir Moldovos atstovai, Baltarusių bendruomenės Briuselyje atstovė, europarlamentarai, gausus Belgijos lietuvių bendruomenės narių būrys ir visi norėję dalyvauti renginyje.

 

Registruotis į renginį ir skaityti ištremtųjų pavardes kviečiame čia: https://forms.gle/kfBrtXeqmSoo8Zym6

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email