Rasa Juknevičienė

Europos Parlamento (EP) narė Rasa Juknevičienė trečiadienį kreipėsi į Europos Komisijos narę Verą Jurovą (Vera Jourova), klausdama, kokiomis priemonėmis reikėtų stabdyti Rusijos istorinės dezinformacijos atakas prieš Europos Sąjungos šalis nares. Europarlamentarė klausimą pateikė EP specialiojo komiteto, skirto tirti užsienio kišimąsi į ES demokratinius procesus, įskaitant dezinformaciją, posėdžio metu. Eurokomisarė V. Jurova komiteto nariams pristatė europinės demokratijos veiksmų planą, kuriame numatytos priemonės remti laisvus ir sąžiningus rinkimus, stiprinti žiniasklaidos laisvę, kovoti su dezinformacija.

Pasak R. Juknevičienės, Rusijoje istorija naudojama kaip įrankis kuriant teisėtumą pačioje šalyje bei įrėminant savo elgesį tarptautinėje erdvėje.

„Ekspertų teigimu, istorinių faktų iškraipymas naudojamas siekiant pateisinti politinį kišimąsi ir destabilizuoti visuomenes, taip pat skaldyti Europą. Esminis Kremliaus  istorinės dezinformacijos taikinys yra abi okupacijas – nacių ir sovietų – išgyvenusios valstybės. Abi jos buvo vienodai pasruvusios krauju ir tragiškos“, – teigė EP narė.

R.Juknevičienės teigimu, daugelis Europoje, taip pat ir jos rinkėjai, vis labiau pripažįsta, kad sovietų nusikaltimai turi būti įvertinti tarptautiniu mastu, tačiau kol tai neįvyko, Rusijoje ir toliau – taip pat ir oficialiai – garbinamas Stalinas. Visi, kovoję prieš sovietinę okupaciją yra vadinami fašistais.

„Ar neturėtume mes pagaliau imtis ryžtingų ir drąsių veiksmų įvertinti komunistų nusikaltimus tarptautiniu mastu?“ – klausė EP narė R. Juknevičienė.

Ji pažymėjo, kad daugelis Lietuvos žmonių nori, jog ši jų nuomonė būtų išgirsta, nes tai leistų sumažinti dezinformacijos sklaidą ir užbaigtų sovietinio totalitarizmo aukštinimą.

elp

Print Friendly, PDF & Email