2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

ELP frakcijos vicepirmininkė R. Juknevičienė Kijeve susitiks su aukščiausiais Ukrainos vadovais

Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos delegacija, kurios sudėtyje yra ir jos vicepirmininkė užsienio reikalams ir saugumui Rasa Juknevičienė, vasario 27 – 28 dienomis lankosi Kijeve (Ukraina). Delegacija, vadovaujama frakcijos pirmininko Manfredo Vėberio, susitiks su aukščiausiais Ukrainos vadovais, vyriausybės nariais, Aukščiausios Rados atstovais, politinių partijų lyderiais.

Tebesitęsiant Rusijos karui prieš Ukrainą europarlamentarai išreikš paramą Ukrainai ir jos siekiui tapti ES ir NATO nare.

„Mums reikia Ukrainos ES ir NATO, kadangi ji yra stiprus Europos saugumo ramstis. Šiuo metu Ukrainos kariuomenė yra stipriausia ir labiausiai patyrusi Europje, tad ji sustiprins europinę saugumo dimensiją mūsų transatlantiniuose ryšiuose. Turime didelių lūkesčių artėjančiam NATO viršūnių susitikimui ir kviečiame NATO šalis nares suteikti Ukrainai aiškias ir stiprias saugumo garantijas. Esame įsitikinę, kad Ukrainos narystė NATO žymiai prisidės prie Europos saugumo“, – teigia ELP frakcijos vicepirmininkė R. Juknevičienė.

Taip pat europarlamentarai pagerbs žuvusius už Ukrainos laisvę Rusijos-Ukrainos kare bei Holokausto aukas Ukrainoje, aplankys išlaisvintus Kijevo rajonus, susitiks su Ukrainos smegenų centrų atstovais.

Delegacijos sudėtyje taip pat yra frakcijos vicepirmininkas Paulas Rangelis, Europos Parlamento pranešėjas Ukrainos klausimu Maiklas Galeris, EP pranešėja Ukrainos klausimu Tarptautinės prekybos komitete Sandra Kalnietė, EP pranešėjas Rusijos klausimu Andrius Kubilius ir kt.

europos liaudies partija

- Reklama -

Naujausi straipsniai