Europarlamentarai diskutuos ir balsuos dėl rezoliucijos, kuria raginama pripažinti deramą būstą viena iš pagrindinių žmogaus teisių bei apsaugoti žmones nuo benamystės.

Rezoliucijos projekte teigiama, kad būtinybė turėti tinkamą būstą turi būti įtvirtinta ES ir jos valstybių teisės aktuose bei užtikrinama kaip viena iš pagrindinių žmogaus teisių. Pabrėžiama, kad deramas būstas yra toks, kuriame yra aukštos kokybės geriamojo vandens, taip pat tinkamos higienos ir sanitarijos sąlygos. Būstas turi būti prijungtas prie vandentiekio ir nuotekų tinklo, jame turi būti užtikrintas nuolatinis tvarios energijos tiekimas. Atnaujinant būstą raginama didžiausią dėmesį skirti išlakų sumažinimui ir energetiniam efektyvumui.

Valstybės raginamos aktyviau mažinti nelygybę būsto rinkoje. Ypatingų priemonių siūloma imtIs siekiant apsaugoti žmones nuo benamystės dabartinės krizės akivaizdoje: sustabdyti iškeldinimą, užtikrinti laikinąjį būstą bei leisti prisijungti prie energijos šaltinių. Europarlamentarai primena savo ankstesnį raginimą, kad 2030 m. visi turėtų namus.

Print Friendly, PDF & Email