2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Baltijos šalių europarlamentarai susibūrė į „Baltijos Klubą“ Europos Parlamente

Europos Parlamento (EP) nario Andriaus Kubiliaus iniciatyva spalio 22 d. Strasbūre įsteigtas Baltijos šalyse išrinktų europarlamentarų klubas „Baltijos Klubas EP“ (angl. – „Baltic Caucus in EP“), vienijantis trijose Baltijos valstybėse išrinktus, bet įvairiose Europos Parlamento politinėse jėgose veikiančius politikus.

„Prieš mėnesį įkūrėme „Lietuvos Klubą EP“. Jau tada žadėjome, kad to paties sieksime ir viso Baltijos regiono mastu. Šiandien tai ir padarėme: Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai susivienijo į „Baltijos Klubą EP“. Tokio susivienijimo iki šiol nėra buvę. Europos Parlamento nariai daugiausiai dirba savo partinėse grupėse bei komitetuose ar delegacijose. Šis „Baltijos Klubas EP“ steigiamas tam, kad sustiprintume mūsų bendrą darbą. Mus vienija daugelis bendrų tikslų: nuo paramos Rytų Partnerystės strategijai iki bendro rūpesčio būsimąja
daugiamete finansine perspektyva ir ES parama mūsų ekonomikai ir žemės ūkiui“, – teigia europarlamentaras A.Kubilius.

Pasak jo, jau steigiamajame susirinkime europarlamentarai tarėsi dėl artimiausio laikotarpio bendrų veiksmų remiant „Rail Baltic“ projektą ir priešinantis Astravo AE projektui. „Tokių bendrų tikslų ir projektų yra ir bus ne vienas. Kartu dirbdami galime pasiekti žymiai daugiau. Tai jau parodė pirmieji darbo naujajame Europos Parlamente mėnesiai“, – pažymi A.Kubilius.

Be to, pasak jo, grupė sieks užmegzti bendradarbiavimo ryšius su kitų šalių parlamentarais, nepaisant to, kokiai politinei grupei jie priklauso. Pirmininkavimas Klubui bus rotuojamas tarp skirtingų Baltijos šalių atstovų. Pirmuoju Klubo vadovu bendru sutarimu buvo patvirtintas A. Kubilius. Numatoma, kad grupės susitikimai vyks reguliariai Europos Parlamento plenarinių sesijų Strasbūre metu.

- Reklama -

Naujausi straipsniai