2024, gegužės 18, Šeštadienis

Artėjant EP rinkimams Vilnius ir kitos Europos sostinės nušvis ES spalvomis

Likus mėnesiui iki Europos Parlamento rinkimų, Vilnius kartu su daugiau nei 60 kitų Europos miestų nušvis raginimu Europos Sąjungos piliečiams dalyvauti birželio 6-9 d. (Lietuvoje birželio 9 d.) vyksiančiuose EP rinkimuose.

Gegužės 8-9 d., likus mėnesiui iki Europos Parlamento rinkimų ir švenčiant Europos dieną, Vilniaus rotušė ir kai kurie kiti žymūs ES valstybių pastatai, pavyzdžiui, Paryžiaus Triumfo arka, Romos Koliziejus, Briuselio Didžioji aikštė, bus apšviesti rinkimų kampanijos šūkiu „Balsuok. Kad kiti nenuspręstu už Tave“ ir ES vėliava.

Šis Europos dieną skelbiamas kvietimas balsuoti bus matomas taip pat ant Airijos parlamento ir Dublino Samuelio Beketo tilto, Valetos Šv. Angelo tvirtovės, Prezidento rūmų Bratislavoje, Sibelės aikštėje Madride ir ant Rumunijos parlamento rūmų Bukarešte.

Vilniaus rotušė ES spalvomis bus apšviesta gegužės 8 d. ir gegužės 9 d. vakarais, nusileidus saulei.

Europos Parlamentas kartu su nacionalinėmis ir vietos savivaldos institucijomis siunčia 440 mln. europiečių žinią apie bendrystės ir dalyvavimo EP rinkimuose svarbą. Gegužės 9 d. švenčiama Europos diena skirta paminėti istorinę Schumano deklaraciją, kuri iškėlė naujo politinio bendradarbiavimo Europoje, kurioje nebūtų karo, idėją. Šią dieną kviečiama prisiminti ne tik ES įkūrimo pradžią, bet ir puoselėti bendras vertybes.

Visų pastatų, kurie bus apšviesti, sąrašas pateikiamas EP portale, o apšviestų pastatų nuotraukos bus platinamos EP multimedijos puslapyje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai