Šiandien Europos Parlamente Strasbūre Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno atstovams bus įteikta Sacharovo premija už minties laisvę.  A. Navalnui kalint Rusijoje, premiją atsiims jo dukra Darija Navalnaja ir bendražygis Leonidas Volkovas.

Sacharovo premiją įteiks EP pirmininkas Deividas Sasolis.

Primename, kad A. Navalno kandidatūrą pasiūlė Parlamento Europos liaudies partijos frakcija. Europarlamentarai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė daug prisidėjo įtikindami kolegas, kad Europos liaudies partijos (ELP) frakcija priimtų tokį sprendimą.

„Džiaugiamės Europos Parlamento sprendimu skirti mūsų politinės grupės pasiūlytą kandidatą Sacharovo premijai. Tikime, kad Rusija bus kitokia. Visos imperijos žlunga,“ – sako EP nariai A. Kubilius ir R. Juknevičienė.

Sacharovo premiją už minties laisvę Europos Parlamentas kasmet skiria žmonėms, reikšmingai prisidėjusiems prie kovos už žmogaus laisves.

EP pirmininko D. Sasolio ir A. Navalno atstovų spaudos konferenciją 12.45 (CET laiku) galite stebėti gyvai: https://multimedia.europarl.europa.eu/en/press-conference-by-david-sassoli-president-of-european-parliament-and-leonid-volkov-and-daria-naval_20211215-1245-SPECIAL-PRESSER_vd

Žurnalistai, norintys pateikti klausimus, gali jungtis per programą Interactio, naudojantis šia nuoroda: https://broadcaster.interactio.eu/join/66e2-hy1p-1w4u

Interactio programa veikia tik Apple įrenginiuose iPad (Safari naršyklėje) ir Mac/Windows (Google Chrome naršyklėje).

Print Friendly, PDF & Email