2022-05-24, Antradienis
19.6 C
Panevezys

A. Kubilius: „Valdžia laužo konstitucines ir demokratines normas“

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius teigia, kad Lietuvos valdžia visiškai neteisėtai, nepaisydama įstatymų, biudžeto taisyklių, taip pat ir pačios Vyriausybės patvirtintos tvarkos dalina milijardus eurų, taip šalyje yra laužomos konstitucinės ir demokratinės normos.

„Lietuvos valdžia nuo pat pandemijos pradžios, pradėjusi dalinti milijardus į kairę ir į dešinę, ir kur reikia, ir kur nelabai aišku, ar tikrai reikia. Mano įsitikinimu, ji tai daro visiškai neteisėtai. Nepaisydama įstatymų, nepaisydama biudžeto taisyklių, nepaisydama net ir pačios Vyriausybės patvirtintos tvarkos, kaip ekstremalios padėties atveju turi būti finansuojami visi dalykai, susiję su ekstremalia padėtimi. Milijardai Lietuvoje dalinami visiškai neteisėtai, – kalbėjo A. Kubilius. – Ir dėl to ši valdžia ekstremalią padėtį, net ir pati suprasdama, kad jau karantinui nebėra jokių priežasčių, laikys iki pat Seimo rinkimų tam, kad iki pat Seimo rinkimų ir toliau galėtų savo visiškai su niekuo nederintais sprendimais, prieštaraujančiais bet kokioms teisės normoms ir taisyklėms, tuos pinigus toliau dalinti.“

Jis taip pat pabrėžė, kad yra visiškai laužomos bet kokios konstitucinės normos ir principinės demokratinės normos.

EP narė Rasa Juknevičienė teigė, jog valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis griauna visus Kovo 11-osios pagrindus dėl to, kad jam nusispjauti į Kovo 11-ąją.

„Karbauskis nebuvo Kovo 11-osios žmogus. Jis buvo praktiškai kitoje pusėje su savo šeima ir su savo veikla. Jam visiškai tinka šitas griovimas. Dėl to čia ir pastatytas“, – dėstė savo nuomonę europarlamentarė.

Komentuodama Seime žlugusios apkaltos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos atstovei Irinai Rozovai klausimą, R. Juknevičienė sakė, jog jos atvejis yra analogiškas buvusio Seimo nario Mindaugo Basčio atvejui, ir I. Rozova yra „išsukta“.

„Buvo M. Bastys, kurį meluodamas ir kaltindamas kitus R. Karbauskis praktiškai išgelbėjo nuo apkaltos balsavimo ir leido jam pačiam atsistatydinti. Lygiai analogiškoje situacijoje Valstybės saugumo departamente buvo nustatyti Seimo nario ryšiai su Rusijos žvalgybininkais, su Rusijos šnipais, su Rusijos ambasados darbuotojais. I. Rozova yra tas pats atvejis. Ir tie, kurie tyrimą darė, sako, kad tai yra analogiškas atvejis. Ir vėl Rozova yra išsukta. Atsiprašau už tokį žodį. Daug kas čia taip ramiai žiūri. Lietuvoje praktiškai šis galutinis balsavimas dėl apkaltos Rozovai nebuvo labai pastebėtas. Uždengė kiti skandalai, aišku. Bet ką tai reiškia? Tai reiškia, kad Karbauskis jau antrą kartą pasako Valstybės saugumo departamentui ir duoda signalą Rusijos specialiosioms tarnyboms, kad jūs galite per Seimą vaikščioti laisvai, kaip tiktai norite. Ir Karbauskis tame nemato jokių problemų, kaip ir jo palanki dauguma“, – kalbėjo  R. Juknevičienė.

Pasak jos, „vienintelis kelias čia vėl gi, ką ir mūsų frakcijos žmonės kėlė Seime, turėtų būti visiškai išslaptinta, paviešinta šita informacija, kokią yra sukaupęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Ir tokiu būdu atlikti tam tikrą liustraciją.“

 

 

elp

- Reklama -

Naujausi straipsniai