A.Kubilius

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius antradienį vykusioje plenarinės sesijos diskusijoje su ES vyr. Įgaliotiniu Dž. Boreliu dėl protestų Rusijoje ir Aleksejaus Navalno įkalinimo teigė, jog neseniai įvykęs  p. Borelio vizitas Maskvoje sukėlė daug nusivylimo ir karštų diskusijų Europos Parlamente.

„Šio vizito metu Putinas Europos Sąjungai davė reikšmingą pamoką, už kurią galėtume būti net „dėkingi“, – sakė jis.

Anot parlamentaro, Putino režimas pasiuntė aiškią žinią, kad Kremlius  Europos Sąjungos nelaiko stipria geopolitine žaidėja ir kad santykiai su ES Maskvai nėra svarbūs.

  1. Kubilius teigia, kad „ES turi iš šios pamokos pasimokyti. Tai dar vienas esminis argumentas, kodėl ES politika dėl santykių su Rusija turi būti strategiškai ir iš esmės peržiūrėta, ką pastaruoju metu nuolat ragina daryti Europos Parlamentas, tai pabrėžęs keliose pastarosiose Rezoliucijose dėl padėties Rusijoje“.

Europos Vadovų Taryba planuoja tokią strateginę diskusiją dėl ES politikos dėl Rusijos surengti Kovo 23 dieną.

Rengiantis šiam Vadovų Tarybos posėdžiui, Europos Parlamento narys A. Kubilius parengė 10 punktų planą, kuriame apibrėžė, kokių veiksmų turi imtis ES savo santykiuose su Rusija trumpuoju, vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu.

Šiandien šį planą parlamentaras glaustai pristatė plenarinio posėdžio metu, kur buvo aptariami Dž. Borelio vizito Maskvoje rezultatai. Parlamentaras tikisi, kad toliau planas bus svarstomas politinėse grupėse, delegacijose ir Užsienio reikalų komitete.

Plano nuostatos taip pat atsispindės ir specialiame Europos Parlamento Raporte (Pranešime) dėl ES politikos dėl Rusijos, už kurio parengimą yra atsakingas A. Kubilius. Tikimąsi, kad šį specialų Raportą pavyks Europos Parlamente patvirtinti šių metų rugsėjį, dar iki Rusijos Dūmos rinkimų.

Planą galite perskaityti čia: https://elpnariai.lt/en/andrius-kubilius-foreign-policy-lesson-from-moscow/

Print Friendly, PDF & Email