2024, birželio 22, Šeštadienis

A. Kubilius: „Komunistinio režimo nusikaltimų mastas nėra pakankamai žinomas ir suprastas“

reklama rubai

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius antradienį Briuselyje dalyvavo Liberation Route Europe fondo organizuotoje konferencijoje, skirtoje kampanijai „Europa Atsimena“. Kartu su istoriku, prof. Olivier Wieviorka jis diskutavo apie 2019 m. rugsėjo 19 d. Europos Parlamente priimtą rezoliuciją dėl „Europos atminties svarbos Europos ateičiai“ ir jos sukeltus atgarsius politiniame, socialiniame bei istoriniame europiniame kontekste.

Debatuose kalbėta apie Antrojo Pasaulinio karo istoriją – Molotovo-Ribentropo paktą, jo pasekmes Europai bei istorinės atminties svarbą mūsų demokratijoms.

A.Kubilius pabrėžė, kad tai, jog vis dar diskutuojame ir skirtingai vertiname komunistinio ir nacistinio režimų įvykdytus nusikaltimus tik išryškina, kad po II pasaulinio karo likęs pasidalijimas neišnyko.

„Nėra dviejų istorijų, tačiau pripažinkime, jog komunistinio režimo nusikaltimų mastas nėra nei pakankamai žinomas, nei suprastas“, – teigė parlamentaras.

A.Kubilius atkreipė dėmesį, kad labiausiai neraminantis reiškinys šiandieninėje Rusijoje – stalinizmo reabilitavimas, sovietinio režimo nusikaltimų neigimas ir Sovietų sąjungos praeities aukštinimas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai