2024, liepos 15, Pirmadienis

A. Kubilius: „50 mlrd. Eur Ukrainos finansavimo priemonė – viena svarbiausių ES geopolitinių iniciatyvų“

reklama rubai

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius pirmadienį Strasbūre vykusioje plenarinės sesijos diskusijoje dėl 50 mlrd. eurų apimties Ukrainos finansavimo priemonės, pabrėžė, kad „svarstome vieną svarbiausių ES geopolitinių iniciatyvų“.

„Galiu tik pasveikinti Europos Komisiją dėl pasiūlymo nustatyti Ukrainos (finansavimo) priemonę ir paskirti 50 milijardų eurų 2024-2027 metų laikotarpiui. Tačiau, kaip Komisija nurodė Aiškinamajame rašte, reikės 384 milijardų eurų per ateinančius 10 metų. Štai kodėl priemonė su 50 milijardų eurų yra tik pradžia. Turime ieškoti, iš kur ir kada ateis papildomi finansiniai ištekliai“, – kalbėjo europarlamentaras.

Pasak jo, laikas priimti drąsų sprendimą dėl atsakomųjų priemonių ir konfiskuoti visus 300 milijardų eurų įšaldyto Rusijos turto.

Be to, A. Kubilius pažymėjo, kad „turime būti labai tikslūs įsteigdami reikalingą institucinę architektūrą visam, beveik trečdalio trilijono eurų vertės atstatymo planui“.

Jis pasiūlė steigti specialią tam tikslui skirtą ES agentūrą.

„Mano nuomone, dėl šios visos rekonstrukcijos geopolitinės svarbos, turėtų būti steigiama speciali tam skirta ES agentūra, kaip buvo įsteigta ES Agentūra Vakarų Balkanų atstatymui“, – sakė EP narys.

Taip pat, anot jo, reikia paskirti specialųjį ES aukšto lygio įgaliotinį atstatymui, kaip padarė JAV, paskirdamos buvusią prekybos sekretorę P. Pritzker atsakinga už šį klausimą.

Europarlamentaras mano, kad šios priemonės struktūra būtų panaši į PNPP III (Pasirengimo narystei paramos priemonė) struktūrą, nes ši priemonė pakeis esamą PNPP.

„Dabar turime patvirtinti 50 milijardų eurų vertės instrumentą, tačiau žiūrint į ateitį, reikės daugiau: daugiau lėšų ir efektyvesnės ES institucinės sąrangos“, – sakė A. Kubilius.

Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje Strasbūre antradienį balsuos dėl 50 mlrd. eurų dydžio ES fondo, kuris finansuotų Ukrainos atstatymą ir modernizaciją nuo 2024 iki 2027 metų.

EP siekia padidinti šio fondo skaidrumą ir atskaitomybę, taip pat ES paramai Ukrainai panaudoti užšaldytas Rusijos lėšas. Šio fondo kūrimas yra susijęs su daugiamečio 2021-2027 m. ES biudžeto peržiūra, kuri vyksta šiuo metu.

europos liaudies partija

- Reklama -

Naujausi straipsniai