2024, liepos 15, Pirmadienis

„Žalias Panevėžys“: žygis pėsčiomis ir savaitgalio pasiūlymai

reklama rubai

Žaliasis miestas, skleidžiantis tvarių idėjų skatinimą – taip pristatomas Panevėžys, kuris vasaros sezono uždarymui turi parengęs įdomių patirčių turistams.  Rugpjūčio 26 d. visus aktyvaus laisvalaikio mėgėjus Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ kviečia į žygį pėsčiomis ir siūlo išbandyti „Savaitgalio Panevėžyje“ pasiūlymą. Žygis įtrauks į aktyvų miesto pažinimą net trimis skirtingų distancijų maršrutais, o savaitgalio pasiūlymas „Žalias Panevėžys“ kviečia veiklomis žalumos kupinose vietovėse.

Pažintis su miestu – žygiuojant

Jau rugpjūčio 26 d. Panevėžyje sugužės būrys smalsuolių bei judruolių, kurie ne tik pažins įvairiapusį miesto veidą, bet ir aktyviai praleis laiką. Norintys dalyvauti „Trail masters“ ir „Panevėžys NOW“ organizuojamame žygyje pėsčiomis gali rinktis iš trijų skirtingų distancijų maršrutų – 8 km, 16 km ir 26 km.

Registraciją ir informaciją apie žygį rasite ČIA.

Tiems, kurie su Panevėžiu dar nėra gerai susipažinę, siūloma leistis 8 kilometrų ilgio maršrutu ir pamatyti pačias garsiausias miesto įžymybes: Senvagę, Nevėžio pakrantes ir žaliuosius miesto parkus. Sekant Nevėžio upės vingius, 16 kilometrų maršrute atsiskleis gyvybingo miesto žavesys ir ne viena vaizdinga vietovė: tyvuliuojančios Ekrano marios, seniausias miesto parkas Skaistakalnis, miesto širdimi laikoma Senvagė bei kitos, Aukštaitijos sostinę garsinančios pažibos. Pasirengusių miestą pamatyti ir pažinti dar labiau, laukia ilgiausias – 26 kilometrų maršrutas. Visus lydės vanduo, parkų žaluma, miesto architektūra bei istorija.

Dalyviai savo kelią pradės nuo Ekrano marių terasos ir finišą pasieks ten pat.

Pasiūlymas savaitgalio veikloms žaliajame mieste

„Panevėžyje veiklų netrūksta – būtent tai parodo net trys skirtingi „Savaitgalio Panevėžyje“ pasiūlymai, kurie padės pažinti gyvą, žalią ir įtraukiantį miestą. Kiekviename yra nugulęs nuoseklus objektų, pramogų, laisvalaikio bei gamtos supamų vietovių sąrašas. Turint tokį vedlį po ranka nereikia rūpintis, ką mieste pamatyti ar nuveikti –  atvykus čia atsiveria tikra veiklų gausybė, metanti iššūkį visiems turistams – „ar visur suspėsite?“, – teigia „Panevėžys NOW“ vyriausioji turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė.

Vienas jų – „Žalias Panevėžys“ kviečia laisvalaikio gamtoje mėgėjus atrasti žalumos kupiną Panevėžį, kur gamtos ramybe galima džiaugtis bet kuriame miesto kampelyje.

Mieste – žalumos oazė

Pačiame Aukštaitijos sostinės centre visų turistų laukia miesto širdimi laikoma Senvagė, kuri visai neseniai buvo atnaujinta ir įgavo naująjį savo veidą. Šiandien ji kviečia ramiam savaitgalio popietės pasivaikščiojimui atnaujintais pėsčiųjų takais, o penktadienio bei šeštadienio vakarais mėgautis išskirtiniu Senvagės fontano muzikos ir šviesų pasirodymu.

Tai – tik viena iš gamtos gėrybių, puošiančių miestą. Panevėžį gaubia vaizdingi parkai, vienas jų – Skaistakalnio parkas, besipuikuojantis savo šimtamečiais medžiais. Pasisemti įkvėpimo galima čia įsikūrusiame Kūrybiškumo centre „Pragiedruliai“, kur rengiamos įvairiausios parodos, kūrybinės dirbtuvės ir edukacinės programos. Nuo Skaistakalnio neatsilieka ir modernizuotas Kultūros ir poilsio parkas, kuriame leidžiantis atnaujintais dviračių takais palei Nevėžio upę atsivers gamtos grožis, o vaikams – pramogų erdvė, kur itin didelėje žaidimų aikštelėje linksmybių niekada netrūksta. Miesto viduryje esančioje „Ekrano“ marių pakrantėje atsiskleis tyvuliuojančių marių žavesys, kur visų lauks smagūs užsiėmimai – plaukimas vandens dviračiais, sporto ir vaikų žaidimų aikštelės.

Verta paminėti ir miesto apylinkėse slypinčius gamtos lobius. Užlipus į Krekenavos regioniniame parke esantį apžvalgos bokštą pasirodo neįprastas Nevėžio senvagių kraštovaizdis. Čia pat galima rasti ir Nevėžio upės slėnio pažintinį taką, kuriuo leidžiantis atsiveria gamtos savitumas, augalų įvairovė ir skambus paukščių čiulbėjimas. Panevėžio priemiestyje Berčiūnuose laukia ne tik laukinė kriaušė, ant kurios puikuojasi įvairiausių telefonų kolekcija, bet ir galimybė išbandyti naktinį plaukimą baidarėmis.

Pramogos gamtos apsuptyje

Turistai kviečiami pasidžiaugti ne tik gamtos gyvybe – pramogų bei veiklų žaliajame mieste taip pat netrūksta. „Ekrano“ marių pakrantėje įsikūręs vandenslidžių parkas „Wake Panevėžys“ siūlo patirti smagių įspūdžių išbandant vandenlenčių trasą bei plaukiojimą irklentėmis ar kajakais. Pasimėgauti kultūra ir pramogomis galima „Susitikime penktadienį“ renginių metu, kurie miesto centre kiekvieną vasaros penktadienį džiugina muzikinėmis ir pramoginėmis programomis. Norinčius pasinerti į ramybę kviečia „ETNO SPA“, kuris Panevėžyje bei visame Pabaltijyje kone vienintelis remiasi senovės lietuvių tradicijomis.

Svarstant apie nakvynės vietą – SPA yra įsikūręs viešbutyje „Romantic“, kuris plačiai skleidžia tvarumo ir ekologijos idėjas. Tokia socialinė atsakomybė lieka įvertinta – viešbutis apdovanotas Žaliojo rakto programos sertifikatu, kuris grindžiamas griežtų aplinkosauginio valdymo bei sąmoningumo reikalavimų laikymuisi.

Visa informacija – patogiu formatu

Ties šiomis veiklomis pramogų sąrašas –  nesibaigia. Tam, kad informacija būtų pasiekiama bet kurioje vietoje, ji patalpinta internetinėje erdvėje, „Panevėžys NOW“ svetainėje. Pasiūlymai prieinami ir knygų skirtukų formatu, kuriuose nugulęs ne tik detalus savaitgalio Panevėžyje planas, bet ir specialūs QR kodai, nukreipiantys į siūlomų vietų pavalgyti ir apsistoti sąrašą. Šiuos skirtukus rasite „Panevėžys NOW“ agentūroje adresu Laisvės a. 11, Panevėžys, o savaitgalio pasiūlymus sekite socialiniame tinkle Facebook, puslapyje „Ką veikti Panevėžyje?“ ir Instagram „Panevėžys NOW“.

 

Savaitgalio Panevėžyje pasiūlymus finansuoja ir žygį pėsčiomis iš dalies finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė. 

- Reklama -

Naujausi straipsniai