2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Viskas ką yra privaloma žinoti apie medienos granules

reklama rubai

Kiekvienais metais medienos granulių paklausa auga vis labiau. Pagrindinė to priežastis – sparčiai populiarėjančios granulinės šildymo sistemos. Nors rasti tikslią statistiką yra be galo sunku, tačiau apie tai vis garsiau kalba šildymo sistemų specialistai bei pardavėjai.

Priešingai nei daugelis mano, medienos granulės pasižymi tam tikrai niuansais, į kuriuos yra būtina atkreipti dėmesį kiekvienam, namuose turinčiam granulinę šildymo sistemą. Vienas tokių niuansų – kokybė. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog visos medienos granulės yra vienodos, todėl yra verta rinktis pačias pigiausias bei taip sutaupyti milžiniškas sumas pinigų. Deja, tačiau pačių pigiausių granulių pirkimas ne visuomet yra laikomas protingu žingsniu. Visų pirma, medžio granulių kaina praktiškai visuomet priklauso nuo kokybės. Tai reiškia, jog kokybiškesnės granulės yra kiek brangesnės, o tuo tarpu mažiau kokybiškos – pigesnės.

Kodėl verta rinktis kokybiškas medžio granules?

Medienos granulių kokybė daro milžinišką įtaką granulinių katilų efektyvumui bei jų ilgaamžiškumui. Dėl šios priežasties specialistai visuomet ragina rinktis tik geresnės kokybės biokurą. Žinoma, norint pasirinkti aukštos kokybės granules, visų pirma reikia žinoti, kokios savybės nusako jų kokybę.

Bene pats svarbiausias medžio granulių kokybės rodiklis – sudėtis. Suprantama, gali pasirodyti, jog visos granulės yra gaminamos iš medienos ir nieko daugiau. Tačiau taip tikrai yra ne visuomet. Pasitaiko atvejų, kuomet medžio granulių gamintojai šio tipo biokuro gamyboje taip pat naudoja ir įvairas chemines priemaišas. Šios cheminės priemaišos degimo metu į aplinką skleidžia žmonėms ir net patiems katilams kenksmingas medžiagas. Laikui bėgant degimo metu išsiskiriančios cheminės medžiagos gali virsti pagrindinius granulinio katilo komponentus dengiančiomis apnašomis. Būtent tuomet ženkliai sumažėja šildymo sistemų efektyvumas bei padidėja tikimybė, jog katilas gali netikėtai sugesti.

Kokybiškų medienos granulių efektyvumas

Taip pat vienas iš svarbių medienos granulių kokybės rodiklių – jose esančios drėgmės kiekis. Akivaizdu, jog drėgna mediena dega kur kas prasčiau, o drėgnos granulės nėra jokia išimtis. Ne veltui medžio pjuvenų džiovinimas yra laikomas vienu iš pagrindinių granulių gamybos proceso etapų. Būtent šio etapo metu kokybiškų granulių gamintojai siekia kaip įmanoma labiau išdžiovinti pjuvenas bei užtikrinti kuo mažesnį drėgmės kiekį galutiniame produkte.

Drėgnos medienos granulės dega sunkiau bei degimo metu į aplinką išskleidžia gerokai mažiau šilumos. Dėl šios priežasties visuomet reikėtų atkreipti dėmesį į granulių sausumą bei rinktis tik tas granules, kurios yra tikrai sausos. Įprastai mažas drėgmės kiekis granulėse akivaizdžiai parodo aukštesnę jų kokybę. Dėl šios priežasties medienos granulių pardavėjai yra linkę informaciją apie mažą drėgmės kiekį nurodyti ir ant granulių pakuočių. Įprastai tai suveikia kaip puikus pardaviminis argumentas. Taigi, prieš perkant medžio granules, visuomet reikėtų atidžiai apžiūrėti pakuotę bei perskaityti joje esančią informaciją.

Apsauga nuo drėgmės

Nereikėtų pamiršti, jog sausos medienos granulės yra itin jautrios drėgmei, todėl yra labai svarbu tinkamai jomis pasirūpinti bei apsaugoti jas nuo galimo drėgmės poveikio. Geriausiai tai padeda padaryti tinkamos granulių laikymo sąlygos sausesnėse, vėdinamose patalpose bei, žinoma, įsitikinimas, jog jų pakuotės nėra pažeistos. Kartais gali užtekti ir ypač smulkaus pakuotės įplyšimo ir netrukus granulės prisigers ore esančios drėgmės. Drėgmė akimirksniu granules paverčia netinkamomis naudojimui, todėl dažnu atveju jas belieka išmesti.

- Reklama -

Naujausi straipsniai