Šiandien Panevėžyje apkaltinamąjį nuosprendį dėl neteisėtų migrantų gabenimo per Lietuvą išgirdo 61 metų Lenkijos pilietis J. S. Jis per Lietuvą vežė penkis slapta į Latviją iš Baltarusijos patekusius Afganistano Islamo Respublikos piliečius.

Šių metų gegužės 30-osios rytą Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Leliūnų seniūnijoje sustabdė automobilį „Mazda 5“ Lenkijos Respublikos valstybiniais numeriais. Juo, be vairuotojo J. S., vyko 5 Afganistano piliečiai. Netrukus paaiškėjo, kad Lenkijos piliečio vežti asmenys į Latviją pateko iš Baltarusijos, išvakarėse neteisėtai perėję valstybės sieną. Tyrimo duomenimis, už neteisėtų migrantų nugabenimą į Lenkiją J. S. buvo sumokėta 200 eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupucijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, Panevėžio apygardos teismas šiandien kaltinamąjį J. S. pripažino kaltu dėl neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos valstybės sieną iš savanaudiškų paskatų. Vyrui skirta reali 1 metų laisvės atėmimo bausmė, konfiskuotas automobilis, mobiliojo ryšio telefonas ir 200 eurų, kuriuos jis buvo gavęs už šią nusikalstamą veiką.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email