2024, liepos 12, Penktadienis

V.Vidžiūnienė. Kam patikėsime spręsti, kas vertas aukščiausio Panevėžio miesto savivaldybės įvertinimo?

reklama rubai

Garbės piliečio vardas yra aukščiausias Panevėžio miesto savivaldybės įvertinimas. Tad šiandien tarybos posėdyje svarstyti du klausimai susiję su Garbės piliečio vardo suteikimu norėjos, kad nebūtų priimti prabėgomis ir/ar atmestinai.

Dar balandžio mėnesį vykusiame Švietimo, mokslo ir jaunimo reikalų komitete apsidžiaugiau, kai komiteto nariai, atrodo, kad išgirdo mano pastebėjimus dėl Panevėžio miesto garbės piliečio vardo suteikimo komisijos narių skaičiaus mažinimo. Jau tada buvo parengtas tarybos sprendimo projektas, kuriuo ketinta sumažinti komisijos narių skaičių nuo 7 iki 6. Po mano išsakytų argumentų ir komitete kilusių diskusijų, net buvo suformuotas bendras siūlymas – išlaikyti komisijos narių skaičių, į komisiją įtraukiant dar vieną ekspertą.

Tačiau atėjus balandžio mėnesio tarybos posėdžiui, rengėjai sprendimo projektą atsiėmė.

Ištiko stebuklas (?) ir šis klausimas po dviejų mėnesių grįžo į tarybos posėdžio darbotvarkę.

Nepakeistas?… Ar bent jau išlaikęs nuostatą – mažinti komisijos narių skaičių. Ir be Švietimo, mokslo ir jaunimo reikalų komiteto rekomendacijos – išlaikyti komisijos narių skaičių, į komisiją įtraukiant dar vieną ekspertą.

Manau, kad nelogiška mažinti tokio svarbaus įvertinimo komisijos narių skaičių ir, juolab, kad siūloma padaryti jį lyginiu! Garbės piliečio nuostatų 2 punkte rašoma, kad „Garbės piliečio vardas suteikiamas už ypatingus nuopelnus Panevėžiui, miesto garbei ir panevėžiečių gerovei.“

Svarbu paminėti, kad komisijos sprendimas atsisakyti teikti siūlomą kandidatą į Garbės piliečius svarstyti Tarybai yra galutinis. Tad esu įsitikinus, kad ypatingai svarbu, jog komisija būtų nešališka ir atstovautų požiūrių įvairovę.

Žvilgtelkim ir į kitų savivaldybių patirtį – Pakruojo savivaldybėje komisija sudaroma iš  7-9 narių, Gargžduose, Biržuose, Klaipėdoje – 9, o Šiauliuose net 15. Ir jei peržiūrėsite šių komisijų sudėtį matysite, kad jas sudaro bibliotekininkai, švietimo, verslo, nevyriausybinių organizacijų atstovai, akademinės bendruomenės nariai, žurnalistai…

Panevėžyje komisiją sudarys meras, abu jo pavaduotojai, administracijos direktorius, komunikacijos skyriaus vedėjas ir VIENAS ekspertas – Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius. Didžiausios sėkmės jam!

Ar tikrai šis apdovanojimas toks paprastas ir nereikšmingas, kad lengva ranka galime mažinti nuomonių įvairovę? Patikėsime sprendimą dėl aukščiausio miesto apdovanojimo politikams?

Mieste neturime ekspertų ar nenorime išgirsti jų nuomonės?

- Reklama -

Naujausi straipsniai