Šiandien pasibaigus Seimo posėdžiui su nesankcionuoto sambūrio dalyviais po 2,5 val mėginimų kalbėtis, vienas agresyviai nusiteikęs protestuotojas Rimantas iš Panevėžio, valandą aiškinęs apie skiepų žalą, galų gale necenzūriniais žodžiais reziumavo savo reikalavimus: Užsienio reikalų ministras su LR Prezidentu privalo važiuoti pas Vladimirą Vladimirovičių (Putiną) ir Aliaksandrą Grigorjivečių (Lukašenka) , pulti ant kelių ir prašyti atleidimo, o NATO ir jankiai imperialistai amerikosai turi dingti iš Lietuvos… Ir jam visi šalia buvę plojo…
Tai buvo paskutinė tema, po kurios nutraukiau beviltiškas diskusijas, nes paaiškėjo tikrasis tų protestuotojų tikslas. Mano atsakymas tiek buvusį tarybinį desantininką (anot Rimanto liudijimo) ,tiek jį palaikiusį užnugarį aiškiai nuvylė , bet, nežinia kodėl, paliko mane sveiką, nors riba buvo labai plona – aplinkiniai ( ne visi blaivūs) pažadėjo mane sugrūsti į šiukšlių konteinerį. Bet, išgirdę mano paraginimą tai padaryti nedelsiant, kažkodėl atsitraukė ir net leido išvažiuoti. Tad , ne apie skiepus ta daina… Ir atsakas jiems turi būti adekvatus , nes kitą kartą jie tikrai nesustos ir vėliavų kotais ( buvo pasikėsinta į Seimo narį Sergejų Jovaišą) tikrai perskros žmones. Jie pasiryžę beprotybei.
Ne, aš tikrai nebijau, bet tolerancija anarchijai ir atviram piktybiniam chuliganizmui turi turėti ribas. Taip, ten yra nemažai nuoširdžiai paklydusių žmonių , bet branduolys labai aiškus. Ir, žinoma, Uspaskich ,Karbauskis, Puidukas ,Gražulis ir kt. turėtų prisiimti atsakomybę už sąmoningą žmonių kurstymą neapykantai ir agresyviems veiksmams, neturintiems nieko bendra su žodžio laisve ir susirinkimų teise – pamatinėmis demokratijos vertybėmis.
Nūdienos geopolitiniame kontekste tokių veiksmų organizavimas ir sąmoningas keršto bei neapykantos kurstymas būtent tą dieną, kai Seime skubos tvarka priimami mūsų nacionalinio saugumo užtikrinimui reikalingi įstatymai, sukelia labai rimtų abejonių dėl šios nesankcionuotos provokacijos organizatorių lojalumo Lietuvos Respublikai.
Print Friendly, PDF & Email