2024, liepos 14, Sekmadienis

Užsienio reikalų ministerija visus sveikina su Europos diena!

reklama rubai

Šiandien, gegužės 9 dieną, užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis Europos dienai skirtos šventės metu pasveikino susirinkusius dalyvius, kviesdamas švęsti Europos vienybę, solidarumą ir tvirtą bendradarbiavimą.

„Vykstant Rusijos agresijai prieš Ukrainą, taikos ir vienybės Europoje idėja yra kaip niekada aktuali. Pasiaukojanti ukrainiečių kova už laisvę ir europietiškas vertybes primena pirminį ir patį svarbiausią Europos Sąjungos tikslą – užtikrinti taiką Europos žemyne“, − sakė viceministras R. Karoblis.

Viceministras R. Karoblis pabrėžė, kad ES – visų pirma yra vertybių bendrija − laisvės, demokratijos, teisės viršenybės, pagarbos žmogaus orumui sąjunga.

Šiandien Lukiškių aikštėje renginio dalyvius taip pat pasveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Europos dienos proga iškilmingai iškelta Europos Sąjungos vėliava, Lietuvos, Ukrainos ir Europos sąjungos himnus atliko Diplomatų choras.

Šiandien taip pat įvyko konferencijos dėl Europos ateities pabaigai pažymėti skirta Ministrės Pirmininkės diskusija su jaunimo atstovais „Lietuva – laisvės ir demokratijos gynyboje: kodėl rūpinamės „ne savo kiemu“? Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atidarė parodą „Ukraina: karas Europoje“, kuri veiks Lukiškių aikštėje iki gegužės 29 dienos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai