2024, balandžio 13, Šeštadienis

Užbaigtas didžiausias Panevėžyje viešosios ir privačios partnerystės projektas – Panevėžio policijos komisariato su areštine statybos

Vienos didžiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovių grupių Lietuvoje „Darnu Group“ įmonė „Salvinta“ kartu su Policijos departamentu užbaigė dar vieną viešosios ir privačios partnerystės  projektą – naują Panevėžio policijos komisariatą su areštine. Viso projekto vertė – 28,7 mln. eurų, į kurią įeina tiek projekto statybos, įrengimas, tiek administravimo paslaugos 12 metų laikotarpiui.

„Mūsų patirtis dirbant su viešosios ir privačios partnerystės projektais rodo, kad šis modelis yra vienas efektyviausių būdų kurti modernią viešąją infrastruktūrą Lietuvoje. Pirmąjį tokio tipo neinfrastruktūrinį projektą – Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato ir areštinės statybas – įgyvendinome 2019 metais. Šiuo metu vykdome dar du viešosios ir privačios partnerystės projektus su šalies Krašto apsaugos ministerija – statome du karinius miestelius. Lyderystė dalyvaujant tokio tipo projektuose įpareigoja siekti efektyviausių rezultatų ir pritaikyti geriausią sukauptą patirtį“, – teigia „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Panevėžio policija

Panevėžyje, Beržų gatvėje pastatytame naujame, trijų aukštų, 8384,34 kv. m ploto komisariato pastate įsikurs apie 500 darbuotojų iš 17 skirtingų padalinių. Pastatai suplanuoti taip, kad juose tilptų visos būtinos funkcijos efektyviam policijos darbui užtikrinti: pareigūnų darbo vietos, 30-ties vietų kompiuterizuota mokymo salė, konferencijų salė, valgykla su maisto ruošos patalpa, trys sporto salės (krepšinio, imtynių ir treniruoklių) su drabužinėmis bei dušais. Policijos pastate taip pat įrengtos net dvi modernios šaudyklos. 25 metrų ilgio ugnies linijų šaudykloje pareigūnai ne tik lavins šaudymo įgūdžius, tačiau bus galimybė rengti ir taktinius mokymus. Antrojoje šaudykloje vyks balistinių kulkų tyrimai.

Panevėžio policija

Administracinis pastatas ir areštinė atitinka A++ energetinę efektyvumo klasę. Energiją gamina geoterminiai šilumos siurbliai, ant stogo numatyta galimybė įrengti saulės elektrinę. Patalpose yra įdegti elektrą taupantys apšvietimo sprendimai, automatizuotos, efektyvios šildymo-vėsinimo, vėdinimo sistemos. Šios sistemos automatiškai prisitaikys prie aplinkos faktorių, tuo pačiu  sukurs kokybišką mikroklimatą ir užtikrins komfortiškas darbo sąlygas. Lankytojų srautai bus valdomi išmaniomis sistemomis.

Šalia komisariato ir areštinės įrengtos daugiau nei 300 automobilių talpinančios automobilių aikštelės su elektromobilių krovimo stotelėmis, konfiskuotų automobilių saugojimo aikštelė. Atnaujintas garažų pastatas, praplėstos pastato funkcijos nuo automobilių saugojimo, remonto iki laboratorijos, taktinių mokymų patalpų. Teritorijoje taip pat įrengta šunų dresavimo aikštelė su voljerais.

Naujojo Panevėžio policijos komisariato su areštine statybos buvo pradėtos praėjusių metų pavasarį.

- Reklama -

Naujausi straipsniai