2024, birželio 12, Trečiadienis

Transporto įmonės direktoriui – nuosprendis dėl kvaišalų kontrabandos

Teismas 38 metų panevėžietį V. D. pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų bei pasikėsinimo jas kontrabanda išgabenti į Suomijos Respubliką. Vyrui skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

2021 metų rugsėjį Pasvalio rajone, netoli valstybinės sienos su Latvijos Respublika, VSAT pareigūnai sustabdė patikrinimui vilkiką, kuriuo į Suomijos Respubliką vyko įmonės savininkas V. D. ir vairuotojas. Vilkiko kabinoje buvo rasta ir paimta 9 tūkst. 460 vnt. tablečių „Subutex“, priskiriamų psichotropinėms medžiagoms.

Kaltinimai dėl disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų ir pasikėsinimo jas kontrabanda išgabenti iš Lietuvos buvo pateikti V. D.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusio prokuroro M. Jurkėno, savo kaltę ikiteisminio tyrimo metu bei vykstant teismo procesui kaltinamasis pripažino tik iš dalies. Jis teigė, kad nepažįstami asmenys jo paprašė už atlygį nugabenti į Suomiją neva tabletes sportui.

Teismo tokie kaltinamojo argumentai neįtikino. Panevėžio apygardos teismas spalio 24 dieną V. D. pripažino kaltu ir skyrė jam galutinę subendrintą 6 metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai