2024, gegužės 21, Antradienis

Teismas atvertė bylą dėl 21,5 mln. eurų žalos atlyginimo

Šiandien Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti civilinę bylą pagal ieškovės AB HISK („Panevėžio keliai“) ieškinį atsakovui – buvusiam šios bendrovės generaliniam direktoriui Virmantui Puidokui dėl žalos atlyginimo.

Patikslintu ieškiniu AB HISK prašo teismo priteisti iš buvusio vadovo 21 473 674,1 Eur žalos atlyginimą.

Ieškovė teigia, kad vadovaudamas bendrovei V. Puidokas sudarė daug sandorių ir priėmė verslo sprendimų, kurie bendrovei nenešė naudos, priešingai – buvo žalingi, sprendimai buvo priimti ir įgyvendinti nepakankamai rūpestingai, o dalis – ir V. Puidoko asmeninių interesų naudai.

HISK atstovai teismui nurodė, kad patikslintą 21,5 mln. Eur ieškinį palaiko visiškai, atsakovo advokatai teigė jų klientui pareikšto ieškinio nepripažįstantys.

Prieš pradedant nagrinėti bylą proceso šalims buvo pasiūlyta galimybė užbaigti bylą taikos sutartimi arba pasinaudoti teismine mediacija.

Taikos sutarties variantą atmetė abi proceso šalys, nurodžiusios, kad tam tikros derybos šiais klausimais tarp šalių jau vyko, tačiau jos rezultatų nedavė.

Teisminės mediacijos galimybei neprieštaravo ieškovui atstovaujantys advokatai, tačiau su tokiu ginčo sprendimo būdu nesutiko atsakovo pusė.

Teismas bylą pradėjo nagrinėti iš esmės. Buvo išklausytos abiejų proceso dalyvių pozicijų įžanginės dalys bei aiškinamasi dėl vieno iš aštuonių ieškinio epizodų – orlaivio pirkimo aplinkybės. Proceso šalys teismui teikė paaiškinimus dėl 375 tūkst. Eur žalos, kuri, kaip teigia ieškovė HISK, bendrovei buvo padaryta dėl priimto sprendimo įsigyti orlaivį ir neefektyvaus šio pirkinio naudojimo.

Kitas posėdis numatytas lapkričio 9 d. 9.30 val.

Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko
padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai