2024, liepos 12, Penktadienis

Svetingumo verslo asociacijų pranešimas dėl Beta.lt ir Grupinis.lt portalo bankroto. Informacija vartotojams

reklama rubai

Įmonė „Beta Media “, UAB, valdžiusi populiarius internetinius portalus Beta.lt ir Grupinis.lt  Lietuvoje, š.m. birželio 7d. oficialiai pranešė, kad po beveik 14 metų nusprendė stabdyti savo  veiklą ir inicijuoti bankroto procesą. Šis netikėtas sprendimas, apie kurį paslaugų teikėjai ir  vartotojai neoficialiai sužinojo tik iš atgailos pilnos “Beta Media” vadovo Raimundo Adomaičio atsiprašymo žinutės socialiniuose tinkluose, sukėlė didelę sumaištį vartotojų tarpe. 

“Beta Media” didžiuliai įsiskolinimai verslui 

Tačiau dar daugiau klausimų kilo paslaugų teikėjams – poilsio ir laisvalaikio įstaigoms, SPA,  viešbučiams, restoranams, kelionių agentūroms, mažiausiems paslaugų teikėjams, kuriems  nemokumą inicijavusi “Beta Media” liko skolinga apie 2 mln. eurų. Šio fakto “Beta Media”  vadovas neakcentuoja, tarsi norėdamas sumažinti/nuslėpti dalį skolos. 

Su paslaugų teikėjais, kurie vartotojų šiuo metu puolami ir skundžiami, “Beta Media” nėra  atsiskaičiusi ne tik už portale parduotus kuponus. Paslaugų teikėjai nėra gavę ir galimai negaus  jokių pajamų už prieš pat bankrotą parduotus ir nepanaudotus kuponus, kurie “Beta Media”  įsiskolinimą galimai padidins iki 10 mln. eurų. Tad akivaizdu, kad nukentėjęs verslas atsisako  suteikti paslaugas vartotojams, kol vyksta ikiteisminis tyrimas ir bankroto administratoriaus  paskyrimas. Iš “Beta Media” komunikacijos šis faktas taip pat “išgaravo”.  

Negana to, UAB „Beta Media“ vadovas socialiniuose tinkluose nuo atsakomybės “nusiplovė”  teikdamas, kad portalas buvo tik tarpininkas tarp paslaugų teikėjų ir vartotojų, taigi už paslaugų,  įsigytų pagal kuponus suteikimą, yra visiškai atsakingi paslaugų tiekėjai. Tokiu būdu UAB „Beta  Media“ vadovas suformavo įvaizdį, kad bankroto akivaizdoje visa atsakomybė tenka paslaugų  teikėjams. Deja, visuomenei ir vėl nebuvo pasakyta, kad “Beta Media” buvo tiesioginis pajamų,  gautų už koponų pardavimą, gavėjas ir valdytojas. 

Įtarimai dėl tyčinių veiksmų:  

Verslui kyla pagrįsti įtarimai dėl tyčinių UAB “Beta Media” vadovo veiksmų:  

  • Nuo 2024 metų pradžios įmonės įsiskolinimų terminai paslaugų teikėjams tik ilgėjo ir  įmonė neatsiskaitė su daugeliu paslaugų teikėjų, kas rodo nesąžiningą vadovavimą arba  nesugebėjimą efektyviai valdyti finansus.
  • Savavališkas didelio kiekio kuponų su didelėmis nuolaidomis pardavimas prieš pat  bankroto paskelbimą, inkriminuoja fiktyvius sandorius. Taip įmonė siekė pritraukti kuo  daugiau pajamų prieš pradedant bankroto procesą, žinant, kad šių įsipareigojimų nebus  galima įvykdyti. Tai galimai buvo sąmoningas veiksmas, siekiant surinkti kuo daugiau  pinigų prieš bankrotą. 
  • Jei prieš pat nemokumo paskelbimą buvo pritraukta daugiau pinigų iš vartotojų  parduodant kuponus, kai įmonė jau buvo finansiškai nestabili, tai gali būti laikoma  neracionaliu skolinimusi, žinant, kad šie įsipareigojimai nebus įvykdyti. 

Dėl šių priežasčių, Valstybinė vartotojų teisiu apsaugos tarnyba ir verslą vienijančios asociacijos  kreipėsi į prokuratūrą dėl tyrimo pradėjimo.  

Kas toliau? 

Kol vyksta ikiteisminis tyrimas dėl galimo portalo Beta.lt sukčiavimo didžiuliu mastu ir  milijoninių skolų paslaugų teikėjams, verslas kreipiasi į vartotojus su prašymu suprasti  susidariusią situaciją ir drauge su paslaugos teikėju ieškoti kompromisinių variantų, kaip spręsti  turimų kuponų panaudojimą.  

Akcentuojame, kad bet kokie kompromisai ir paslaugų suteikimo kaštai gula ant paslaugų teikėjų  pečių ir tampa jų sąnaudomis bei nuostoliais, kadangi jokių pinigų iš Beta.lt verslas negavo ir  nebegaus.  

Milžiniški tarpininkų įsiskolinimai grasina nemokumu: 

Paslaugų verslas taip pat yra nukentėjęs nuo Beta.lt veiklos sustabdymo ir skolos, siekiančios iki  10 mln. eurų. Šie milžiniški įsiskolinimai grasina ne tik paslaugų teikėjų finansiniam stabilumui,  bet ir jų reputacijai.  

Verslas ieško geriausių galimų sprendimų kuo greičiau suteikti vartotojams jų įsigytas paslaugas,  tačiau kartu apsaugant jų pačių mokumą ir reputaciją. 

- Reklama -

Naujausi straipsniai