swedai

Spalio 18 d. 15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaromos dvi Švedijos ambasados organizuojamos parodos – „Tėvystė – lygios galimybės abiems“ (Atrijaus terasoje)  ir „Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius“ (prie Elžbietos Jodinskaitės kraštotyros skaityklos). Renginyje dalyvaus svečiai iš Švedijos ambasados: antrasis sekretorius Fredrik Åhsberg, praktikantas Sebastian Sundvik ir atstovė spaudai bei kultūros projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė.

„Tėvystė – lygios galimybės abiems“

Ankstyvoji vaikystė – ypatingas metas. Mažylius auginantiems tėvams kyla daug iššūkių. Šis laikotarpis gali būti sudėtingas, bet meilė savo vaikams nugali visus sunkumus.

1974 m. Švedija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, įteisinusi ir motinystės, ir tėvystės atostogas. Vienas iš tokių Švedijos tėvystės politikos rezultatų  – moterims nebereikia rinktis tarp karjeros ir šeimos. Tėvystės atostogos suteikia galimybes tėvams dalintis lygiomis teisėmis su mamomis ir daugiau pabūti su savo vaikais.

Elen Berge fotografijose užfiksuota, kokių pastangų reikia abiems tėvams išsivaduoti iš stereotipų apie lyčių vaidmenis.

„Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius“

Parodoje kalbama apie tai, kiek problemų kyla dėl atliekų. Netinkamai tvarkomos atliekos teršia pasaulio vandenynus, didina aplinkos toksiškumą, kimšdamos kanalizacijas kelia potvynius, perneša ligas, kenkia atliekas ėdantiems gyvūnams, o deginamos sukelia kvėpavimo problemų. Prie šios vis augančios problemos prisidedame visi, kai naudotus produktus paliekame atliekų tvarkymo sistemai.

Ši paroda suteikia galimybę pažvelgti į kiekvieną produkto gyvavimo ciklo etapą bei kviečia kurti tvaraus vartojimo modelius. Pokyčių reikia kiekvienoje stadijoje – nuo produkto dizaino iki išmetimo. Linijinis modelis „imk, naudok ir atsikratyk“ turėtų būti keičiamas žiediniu – užkirskime kelią atliekoms virsti atliekomis!

Parodos veiks iki lapkričio 16 d.

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija

Print Friendly, PDF & Email