Panevėžyje gyvenantys 36 metų D. K. ir 33 metų E. M. išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį dėl tyčinio bejėgiškos būklės žmogaus nužudymo. E. M. su trečiu teisiamuoju V. D. pripažinti kaltais ir dėl sukčiavimo bei neteisėto disponavimo svetima banko kortele.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Vieno daugiabučio namo laiptinėje be sąmonės gulintį pusamžį panevėžietį su smurto žymėmis ant kūno gyventojai pastebėjo 2020 spalio 17-osios rytą. Vyras buvo nuvežtas į ligoninę, operuojamas, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Atlikus ekspertizę nustatyta, kad vyras buvo smarkiai sumuštas – nuo smūgių lūžę kaulai, jis patyręs sunkią galvos traumą.

Kaltinamieji D. K. ir E. M. dėl nužudymo savo kaltę pripažino. Jie pasakojo išvakarėse girtavę nukentėjusiojo bute. Kilus konfliktui, buto šeimininkas su bičiuliu sumušė sugėrovą, o vėliau ištempė jį į laiptinę ir paliko.

Sulaikius nužudymu įtariamus asmenis, pas E. M. buvo rasta jam nepriklausanti banko mokėjimo kortelė. Pareigūnų surastas kortelės savininkas paaiškino, kad pažįstami vyrai ja naudojosi be jo sutikimo – žinodami PIN kodą, iš bankomato paėmė ir pasisavino 300 eurų. Kaltinimai dėl sukčiavimo ir neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone bei jos panaudojimo buvo pareikšti E. M. ir 49 metų panevėžiečiui V. D.

Panevėžio apygardos teismas visus tris kaltinamuosius pripažino kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Subendrinus bausmes, D. K. skirta 15-os metų, E. M. – 8-erių, o V. D. – 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

Print Friendly, PDF & Email