2024, gegužės 27, Pirmadienis

Subyrėjo S.Skvernelio demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” frakcija miesto taryboje

Po pralaimėto balsavimo vakar iš partijos pasitraukę P.Urbšio šalininkai Ričardas Bakanauskas, Rimantas Ridikas, Povilas Urbšys bei Viktorija Vidžiūnienė šiandien vykstančio miesto Tarybos posėdžio metu pranešė apie pasitraukimą iš “Vardan Lietuvos” frakcijos miesto taryboje.

Įdomu tai, kad miesto Tarybos narių frakcija “Vardan Lietuvos” buvo sudaryta tik iš P.Urbšio judėjimo “Kartu” narių, tuo tarpu vakar skyriaus kandidatu į miesto merus ateinančiuose rinkimuose pasirinktas R.Narkūnas prie šios frakcijos taip ir neprisijungė.

Priminsime, kad po skandalu pasibaigusio vakarykščio balsavimo S.Skvernelio partiją paliko septyni iš penkiolikos Panevėžio skyriaus valdybos narių. Apie norą palikti tik neseniai įkurtą partiją pareiškė Ričardas Bakanauskas, Rima Martinkienė, Rimantas Ridikas, Rolandas Rutė, Saulius Kučys, Eugenijus Ušinskas ir Povilas Urbšys. Kartu su jais savais keliais patraukė dar apie dvidešimt partiečių.

Pasitraukimo priežastis – dėl P.Urbšio likimo nuotoliniu būdu balsavusiųjų balsai. Tokių buvo ne tiek jau mažai – 17 iš 45 balsavusiųjų už P.Urbšio pašalinimą iš šios partijos. Teigiama, kad balsavimas buvo surežisuotas.

Tuo pačiu pasitraukusieji išplatino kreipimąsi į likusius partiečius.

“Tai kas dabar vyksta skyriuje su partijos vadovybės daugumos palaiminimu nieko bendro neturi su deklaruojamais vertybiniais principais.

Vietoj atvirumo – vengimas atsakyti į jautrius klausimus susijusius su reputacija ir skyriaus veiklos finansiniu skaidrumu.

Vietoj aukščiausios moralios politikos – „butelinių“ santykių už paslaugas partijai įtvirtinimas.

Vietoj viešojo intereso viršenybės – propaguojamas siaurų asmeninių interesų dominavimas.

Vietoj tarimosi kultūros – intrigos, skundai, žmonių kiršinimas, šmeižimas ir manipuliavimas.

Vietoje profesionalumo – lojalumas ir aklas paklusimas.

Vietoje demokratijos – susidorojimas su kitaip mąstančiais.

Nenorėdami tapatintis su tokia politine dviveidyste, mes, žemiau pasirašę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyriaus valdybos nariai, priimame sprendimą ne tik trauktis iš Panevėžio skyriaus valdybos, bet ir iš partijos.

Taip pat kviečiame visus pritariančius mūsų pozicijai nedalyvauti „demokratų sąjungos“ farse prisidengiant Lietuvos vardu.“,- rašoma pareiškime.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai