2024, birželio 21, Penktadienis

Stringančios spynos ir pamesti raktai – kaip išspręsti?

reklama rubai

Spyna yra ne tik pirminis barjeras apsaugantis turtą, bet ir kasdien naudojamas daiktas, kurio sklandus veikimas užtikrina patogumą ir ramybę. Nemažai žmonių teko susidurti su situacija, kuomet spyna blogai veikia, dėl ko net nebegali atidaryti durų, o kai kuriems ją norisi pakeisti ar sumontuoti papildomą, kad apsisaugoti. Priklausomai nuo situacijos, reikia žinoti ką daryti ir kur kreiptis šiuo klausimu.

Būsto spynų remontas

Būna, kad durų spyna po truputį vis sunkiau rakinasi, raktas neįlenda iki pat galo ar sunkiai pasisuka, ar yra kita, panaši bėda. Neretai, tokiais atvejais spyną galima suremontuoti arba sureguliuoti duris ir staktą, kas sutvarkytų bėdą. Tokiais atvejais, pirma reikėtų pabandyti tam tikrus sprendimus:

  • Sutepkite raktaskylę ir spyną specialiu sutepimo skysčiu
  • Patikrinkite, ar ant durų bei staktos nėra atplaišų, kurios neleidžia durims tinkamai užsirakinti
  • Pabandykite kitą raktą, gal būt esamas raktas yra kreivas, nusidėvėjęs ar lūžęs
  • Patikrinkite ar durys nėra kreivos ir nereikalauja reguliavimo

Jeigu nepavyksta identifikuoti problemos ir jos pašalinti paprastai ir savarankiškai, tuomet geriausia yra kreiptis į šio darbo specialistus – raktininkus ar spynininkus. Pas tikrus profesionalus, spynų remontas bus atliekamas greitai ir efektyviai.

Tais atvejais, kai dėl sugedusios spynos nepavyksta patekti į vidų, svarbu atlikti avarinį atrakinimą, kuris visada siūlomas profesionalių raktininkų bei spynininkų.

Sužinokite daugiau apie spynų remontą ir keitimą atliekamą sertifikuotų specialistų.

Kaip atliekamas profesionalus spynų taisymas?

Savo darbo profesionalas visada atvykęs įsivertins koks spynos modelis yra duryse, apžiūrės ją, duris, staktą ir diagnozuos bėdą, neleidžiančią viskam sklandžiai veikti. Priklausomai nuo problemos, spynų taisymas bus vykdomas vietoje pakeičiant tam tikras detales, remontuojant esamas ar patvarkant pačias duris ar staktą.

Tam tikrais atvejais, spynų remontas atliekamas spyną nuimant ir tvarkant savo dirbtuvėse, kur yra prieiga prie specialių įrankių, staklių ir kitos sunkios technikos, kuri gali padėti efektyviai sutvarkyti problemą.

Jeigu spyna blogai veikia dėl pasėdusių ar kreivų durų ar staktos, tuomet būtinas reguliavimas arba modifikavimas. Naudojant specialius įrankius, durų pozicija bus pakeista, o stakta gali būti iš naujo atitaikoma esamoms durims ir spynai, kad visi mechanizmai sueitų į tinkamas vietas ir nesitrintų tarpusavyje. Tam tikrais atvejais, problema gali būti ne tik spynoje, bet ir duryse ar staktoje, dėl ko būtina atlikti visus reikalingus darbus.

Tais atvejais, kuomet spyna buvo sugadinta nepataisomai ar nepavyksta jai gauti detalių, profesionalus meistras pasiūlys esamą spyną pakeisti ar sumontuoti naują.

Spynų montavimas ir keitimas

Tam tikrais atvejais, norisi pilnai atnaujinti esamas dalis arba spyna yra sugadinta nepataisomai. Tokiais atvejais, profesionalus spynininkas įsivertinęs esamą spyną gali ją pakeisti nauja spyna. Naujos spynos visada yra komplektuojamos su nauju raktų komplektu, dėl ko nereikės pergyventi, kad būstas bus atrakintas senais raktais.

Tais atvejais, kai spyna yra keičiama identišku modeliu, nebūtina atlikti papildomų darbų, užtenka atjungti esamą spyną nuo durų mechanizmų ir furnitūros ir pakeisti ją nauja. Tačiau tam tikrais atvejais, kai kurie modeliai nebėra gaminami, norisi turėti kitokias funkcijas turinčią spyną arba įsirengti papildomą spyną. Tuomet yra būtinas spynų montavimas.

Atvykęs meistras įsivertins durų konstrukciją, medžiagas ir esamos spynos parametrus. Parinkus tinkamą naują spyną ir esant poreikiui furnitūrą, naudojant specialius įrankius bus vykdomas spynų montavimas modifikuojant esamų durų ir staktos konstrukcija. Atlikus šį darbą profesionaliai, nauja spyna turėtų veikti puikiai ir padidinti namų saugumą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai