2024, balandžio 20, Šeštadienis

Sporto varžybos ir pandemija: su kokiais ribojimais susiduriama?

Koronaviruso pandemija pakoregavo šių metų sporto sezono planus. COVID-19 palietė tiek krepšinį, tiek ir futbolą: nemažai varžybų rengiama be žiūrovų, o klubai buvo priversti prisitaikyti prie naujos realybės, apsiginkluoti atsarginiais žaidėjais ir užtikrinti jų saugumą.

Nors ir kiek kitokiu formatu, sporto varžybos ir toliau vyksta. Žiūrovai, netekę galimybės už mylimas komandas „sirgti“ gyvai, dabar renkasi tai daryti namuose, prie kompiuterio ar televizoriaus ekrano.

Į internetinę erdvę pilnai persikėlė ir sporto lažybų sektorius. Lažybų organizatoriai siūlo laimę išbandyti Eurolygos, Europos taurės, FIBA Čempionų lygos, UEFA Čempionų lygos ir kituose totalizatoriuose.

Apžvelkime, kaip COVID-19 pandemija palietė sporto pasaulį.

Eurolyga

Dauguma Eurolygos klubų dėl taisyklių savo šalyse negali įleisti žiūrovų į arenas, kitur skaičius labiau ribojamas. Didžiojoje daugumoje šalių varžybos žaidžiamos be žiūrovų. Milano „Olimpia“ vyriausias treneris Ettore Messina pirmadienį atvirame laiške paragino sustabdyti varžybų sezoną iki pavasario, nes dėl chaotiškos čempionato pradžios jo klubas iki šiol tėra sužaidęs pusę varžybų. Tarptautinės varžybos galėtų tęstis kovą ar balandį, sako treneris, kai koronaviruso plitimas bus suvaldytas.

Nepaisant to, Eurolygos vadovai išplatintame pranešime teigia, kad sustabdyti sezono nesvarstoma: „Visų Eurolygos krepšinio klubų pastangos yra sutelktos į sezono tęsimą taip, kaip tai numatyta liepos mėnesį patvirtintame kalendoriuje.“ Lyga pridūrė, kad yra laikomasi visų sveikatos ir saugumo protokolų. Šis Eurolygos sezonas tęsis iki gegužės 28-30 dienos, kai Kelne vyks finalinio ketverto varžybos.

Įvairios Lietuvos lažybų bendrovės siūlo pačius įvairiausius Eurolygos statymus, pradedant vienų rungtynių statymais ir baigiant čempionų, TOP-8 komandų ir finalinio ketverto komandų statymais.

FIBA Čempionų lyga

Šiemet prie FIBA Čempionų lygos prisijungus Vilniaus „Ryto“ ekipai, Lietuvoje itin išaugo susidomėjimas iš pažiūros ne pačia stipriausia Europos krepšinio lyga. Tačiau vilniečių ėjimas pasirodė esąs teisingas: trečias pajėgiausias Europos krepšinio turnyras tapo atsvara ir pasipriešinimu įvairiausių ribojimų varžomai Eurolygai.

Į pandemijos plitimą reaguojančiai FIBA Čempionų lygai teko pakoreguoti savo tvarkaraštį ir perskirstyti komandas. 2020-2021 metų sezone 32 klubai yra suskirstyti į 8 grupes po 4 komandas. Vilniaus „Rytas“ žaidžia E grupėje, kur susirems su Prancūzijos, Italijos ir Latvijos klubais. Dvi stipriausios ekipos pateks į kitą turnyro etapą.

UEFA Čempionų lyga
Koronavirusas neaplenkė ir futbolo pasaulio – COVID-19 užsikrėtė ir viena didžiausių žvaigždžių Cristiano Ronaldo. Nepaisant to, didžiausi Europos futbolo klubai spalio 20- ąją pradėjo savo kautynes dėl UEFA Čempionų lygos titulo. Tiesa, varžybų organizatoriai įvedė tam tikrų pakeitimų dėl pasaulyje siaučiančios COVID-19 pandemijos.

Primename, kad ankstesnis sezonas baigėsi vos prieš du mėnesius, kai karūnuota buvo Miuncheno „Bayern“ komanda. Varžybas atnaujinus po kelių mėnesių pertraukos, UEFA buvo priversta turnyrą nuo ketvirtfinalio organizuoti už uždarų durų Lisabonoje. Dabar organizatoriai teigia, kad šiųmetinis sezonas vyks tradiciniu formatu, o finalas bus rengiamas Stambule kitų metų gegužę.

Šeši grupės varžybų raundai tęsis iki gruodžio 9-osios, aštuntfinalis vyks vasario-kovo mėnesiais, ketvirtfinalis – balandžio pradžioje, o pusfinaliai – balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje. UEFA stadionuose leis futbolo fanams užpildyti „iki 30 procentų vietų“, tačiau konkretus žiūrovų įleidimas priklausys ir nuo vietos valdžios. Futbolo pasaulio neapleidžia ir lažybų bendrovės, nes šiame turnyre staigmenų pasitaiko daugiausiai. Šioje sporto šakoje aistruoliams siūlomi įvairūs statymai, pavyzdžiui, galima spėti, kuris futbolininkas laimės auksinį batelį šiais metais.

lazybos

- Reklama -

Naujausi straipsniai