Namų ūkiai šildymo sistemoms šiandien kelia itin aukštus reikalavimas. Tarp jų ir ekonomija, ir patogumas bei funkcionalumas, o taip pat negalima pamiršti ir poveikio aplinkai vertinimo. Reikalavimų išties daug, tačiau rinka turi, ką pasiūlyti – šilumos siurbliai oras-oras atitinka net ir reikliausių namų šeimininkų poreikius.

Modernus ir paprastas sprendimas

Šilumos siurbliai oras-oras išpopuliarėjo palyginti neseniai, o pirkėjų susidomėjimą lėmė jų universalumas. Tokios šildymo sistemos gali būti įrengiamos visur, kur yra elektros įvadas, joms nereikia grindinės ar radiatorinės sistemos, todėl įrengimas yra gerokai pigesnis, palyginti su analogiškais sprendimais.

Savo patogumu šilumos siurbliai tikriausiai pirmauja – nereikia rūpintis kuro atsargomis, prižiūrėti ar valyti. Viskas, ką reikia padaryti, tai paspausti mygtuką, nes šie siurbliai yra valdomi automatiškai. Nepaisant modernios išvaizdos, šilumos siurbliai oras-oras pasižymi paprastumu. Jų veikimui pasitelkiama termodinamika, o pasiekiamas efektyvumas tiesiog stulbina.

Oras-oras siurblius sudaro du blokai, kurie montuojami išorėje ir viduje. Išorinio bloko užduotis yra absorbuoti šilumą iš aplinkos, kuri perduodama į vidinį bloką ir paskirstoma vidaus patalpoje. Skaičiuojama, kad iki 80 proc. šiluminės energijos tokie siurbliai gauna iš oro, todėl jų elektros sąnaudos yra palyginti nedidelės.

Vienas įrenginys – dvi funkcijos

Tikriausiai pastebėjote, kad šilumos siurbliai oras-oras ir oro kondicionieriai pasižymi panašiu veikimo principu. Tai ne atsitiktinumas: kaip ir kondicionieriai, šilumos siurbliai gali veikti ir atvirkštiniu režimu. Ką tai reiškia praktikoje? Vidinis blokas surenka šilumą iš oro vidaus patalpoje ir pašalina ją perduodamas išorėje esančiam blokui, kuris šilumą spinduliuoja į aplinką. Tokiu būdu galima reguliuoti temperatūrą viduje.

Šilumos siurbliai oras-oras yra puikia alternatyva oro kondicionieriams ir pasižymi veikimo efektyvumu. Taigi, rinkdamiesi šildymo sprendimą, galite gauti daug daugiau. Ar koks nors kitas šildymo būdas gali būti naudingas ir vasarą?

Patogus naudojimas

Šiek tiek atitolkime nuo techninių klausimų, kurie niekam neįdomūs. Svarbiausia yra tai, kad šilumos siurbliai oras-oras yra labai patogiai naudojami. Iš tikrųjų juos jau įsirengę žmonės teigia, kad apie šildymo sistemą galima beveik pamiršti. Temperatūra vidaus patalpoje reguliuojama automatiškai, tad tereikia nustatyti automatiką pagal asmeninius poreikius. Be to, taip galima ir sutaupyti: sistema gali mažiau šildyti tada, kai tai nėra reikalinga, pavyzdžiui, miego metu ar kai esate darbe.

Šilumos siurbliai oras-oras nereikalauja daug priežiūros – tai lemia paprastas veikimo principas. Juose nėra degimo proceso, tad nereikalinga ir nuolatinė priežiūra, valymas. Taip pat užtikrinamas aukštesnis saugumo lygis.

Taip pat paprastai galima valdyti ir vėsinimo funkciją, tad vasaros dienomis nereikės jaudintis, kad po sunkios darbo dienos namai bus prikaitę nuo saulės – šilumos siurblys pasirūpins jų vėsinimu.

Print Friendly, PDF & Email