2024, liepos 13, Šeštadienis

Siaurukas kviečia į savo 123-ąjį gimtadienį

reklama rubai

Rugsėjo 24 d. visi su skrybėlėmis ir šventine nuotaika kviečiami švęsti 123-ąjį Siauruko gimtadienį. Spalvinga Siauruko gimtadienio šventė vyks Rekstino miške.

„Kviečiame visus norinčius dar kartą prisiminti istorinį Siauruką, pasivažinėti unikalia transporto priemone ir kartu paminėti 123-ąjį Siauruko gimtadienį. Tikiuosi, kad visi kartu šauniai praleisime laiką ir patirsime smagių įspūdžių“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Įsimintiną ir nuotaikingą Siauruko gimtadienio šventės programą ves teatro ir kino aktorius Andrius Povilauskas, o gerą nuotaiką dovanos tikros muzikos fabrikėlis “Nešpėtni bernai”. Į šokių sūkurį visus kvies linijinių šokių kolektyvas „Saulėgrąža“ (vad. K. Nainienė). Gimtadienio šventės metu vyks „Sodybėlės maistas“ prekyba gardžiais šašlykais, kava ir kitais skanumynais.

„Šventės metu rinksime gražiausias bei įdomiausias skrybėles ir žinoma sveikinsime, linkėsime, dovanosime, šoksime, žaisime bei dalinsime prizus ir žinoma, skanausime šventinį gimtadienio tortą“, – kvietė į šventę VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ Kelionių organizavimo ir projektų valdymo skyriaus vadovė Rasa Povilavičienė.

Pirmieji traukiniai naujuoju siaurojo geležinkelio ruožu iki Panevėžio pradėjo kursuoti 1899 metų rugsėjo 28 d. 1921 metais pratęsta siaurojo geležinkelio statyba iš Gubernijos į Šiaulius. Vėliau atsirado atkarpa iš Pasvalio į Biržus. 1937-1938 m. nutiestas ruožas iš Panevėžio į Joniškėlį.

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę siaurasis geležinkelis funkcionavo bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ bendroje veikloje. 1999 m. nutrauktas krovinių vežimas ir tų pačių metų lapkričio 1 dieną Keleivių vežimo valdyboje buvo įsteigtas struktūrinis padalinys „Siaurasis geležinkelis“.

2001 m. įkurta VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“, kurios pagrindinis veiklos tikslas teikti turizmo paslaugas Aukštaitijos siaurojo geležinkelio ruože Panevėžys-Anykščiai-Rubikiai, užtikrinant saugų siaurojo geležinkelio keleivių traukinių eismą, kokybišką infrastruktūros renovaciją ir plėtrą, kultūros paveldo išsaugojimą.

Bendra Siauruko gimtadienio traukinio kelionės trukmė – 5 val. Išvykstama iš Panevėžio Siauruko geležinkelio stoties 11 val. ryte ir grįžtama – 16 val.

Daugiau informacijos apie keliones ir pramogas bei VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ elektroninius bilietus galima įsigyti interneto svetainėje www.siaurukas.eu.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai