Atėjus padangų keitimo sezonui vis dar daugeliui vairuotojų kyla klausimų, kur reikėtų palikti naudoti nebetinkamas padangas. Nors galimybių nemokamai priduoti nebenaudojamas padangas yra ne viena, dažnai senos padangos paliekamos šalia komunalinių atliekų konteinerių. Netinkamose vietose paliktos padangos ne tik vizualiai teršia aplinką, bet ir kenkia gamtai. Į aplinką patekusios padangos suyra tik per 120–140 metų.

Atkreipiame dėmesį, kad automobilių padangos nėra komunalinės atliekos, todėl jų išmetimas konteinerių aikštelėse laikomas pažeidimu. Panevėžio miesto savivaldybė kviečia miestiečius atsakingai elgtis su padangų atliekomis – nepalikti jų prie konteinerių, o jas pristatyti į specialias surinkimo aikšteles.

Naudotas lengvųjų automobilių padangas (iki 5 vnt.) galima nemokamai pristatyti į didžiųjų ir pavojingųjų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Savitiškio g. 8 ir Senamiesčio g. 114B, Panevėžyje. Aikštelių darbo laikas: pirmadieniais–šeštadieniais nuo 9.30 iki 18.30 val., pietų pertrauka nuo 13 iki 13.30 val., sekmadieniais ir šventinėmis dienomis aikštelės nedirba.

Keičiant automobilių padangas į naujas autoservisuose, senosios gali būti paliekamos juose nemokamai, jei paliekamų ir keičiamų padangų skaičius sutampa. Gyventojai naudotas padangas taip pat gali atiduoti jų platintojams, jeigu atiduodamų ir įsigyjamų naujų padangų skaičius sutampa ir jos yra skirtos tam pačiam automobiliui.

Primename, kad Panevėžio miesto kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelės yra stebimos aukštos kokybės vaizdo kameromis, kurios tiek dienos, tiek nakties metu padeda identifikuoti užfiksuotus žmonių veidus arba jų transporto priemonių valstybinius numerius, pagal kuriuos ir yra nustatomi pažeidėjai. Už ne vietoje paliktas padangų atliekas gresia administracinė atsakomybė nuo įspėjimo iki 600 Eur baudos.

Jei atsisakoma priimti naudoti nebetinkamas padangas teisės aktuose nustatyta tvarka, prašome pranešti 112 arba Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia bauda nuo 450 iki  850 Eur. Už tokį pat pakartotinį pažeidimą – bauda nuo 850 iki 1700 Eur.

Baudos už į gamtinę aplinką išmestas atliekas, tarp jų ir padangas, numatytos ir gyventojams.

Priklausomai nuo išmestų padangų atliekų kiekio bauda gali siekti  iki 4300 Eur.  Už ne vietoje išmestą vieną padangą reikės dar susimokėti 44 eurus už žalą aplinkai.

Print Friendly, PDF & Email