Savivaldybė nušvis purpurine spalva

Kasmet lapkričio 17-ąją Lietuvos neišnešiotų naujagimių bendruomenė švenčia Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Ši diena svarbi didelei bendruomenei – kasmet mūsų šalyje gimsta daugiau kaip 1200 neišnešiotų naujagimių. Visą šią savaitę – lapkričio 13–19 d. – vakarais Panevėžio miesto savivaldybės pastatas nušvis purpurine spalva, taip neišnešiotų naujagimių šeimoms bus skleidžiama palaikymo, supratimo ir vilties žinutė.

Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ kviečia sutelkti dėmesį į pačius mažiausius mūsų valstybės piliečius, jų šeimas ir kalbėti apie stresą ir persitempimą darbe, nuovargį ir emocinį perdegimą šeimose, pasigilinti, kokios priežastys gali iššaukti priešlaikinį gimdymą, kokios problemos ir pavojai susiję su pernelyg ankstyvu gimdymu, kaip padėti šių naujagimių susilaukusioms šeimoms, kad nebijotų susilaukti vaikelio dar kartą.

„Neišnešiotukas“ yra prieš 11 metų įkurta pirmoji neišnešiotų naujagimių tėvų asociacija, veikianti visoje šalyje ir atstovaujanti neišnešiotiems naujagimiams ir jų šeimoms. Asociacijos veiklos tikslas, kad anksčiau laiko gimę kūdikiai ir jų šeimos visoje Lietuvoje jaustųsi psichologiškai tvirtesnės, pasiruošusios iššūkiams, turėtų reikiamų žinių ir būtų aprūpintos priemonėmis, kurios padėtų ankstukams sėkmingai stiprėti, augti ir vystytis.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email