2024, gegužės 27, Pirmadienis

Saugaus eismo dienos proga – speciali akcija Panevėžio vairuotojams

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo diena, kurios metu kviečiama atkreipti dėmesį į saugumą kelyje ir vairavimo kultūrą. Šios dienos proga AB „Kelių priežiūra“ kartu su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais vykdė akciją keliuose, kurios tikslas – ne bausti, o priminti ir skatinti saugų, kultūringą vairavimą keliuose.

Pareigūnai, kartu su „Kelių priežiūros“ atstovais stabdė Panevėžio vairuotojus siekdami ne fiksuoti pažeidimus, o palinkėti abipusio supratingumo, pagarbos ir atidumo kelyje bei padovanoti specialiai šiai akcijai skirtų dovanų.

Darbuotojų saugos ir sveikatos, ypač dirbančių keliuose saugumo užtikrinimas, yra vienas iš „Kelių priežiūros“ prioritetų. Vairuotojai raginami visus metus kelyje elgtis pagal kelių eismo taisykles. Saugaus greičio nesilaikymas vietose, kuriose vyksta kelio priežiūros bei remonto darbai, išprovokuoja ne vieną nelaimę ir eismo įvykį. Pastarųjų dviejų metų AB „Kelių priežiūra“ statistika rodo, kad darbo kelyje metu buvo užfiksuoti daugiau kaip 60 incidentų, kurie sukėlė riziką pakenkti darbuotojų sveikatai. Vis dar pasitaiko atvejų, kai vairuotojai apgadina kelyje dirbančią techniką, suniokoja kelio ženklus, įvažiuoja į stovinčias ženklinimo priekabas. Šiuos eismo įvykius kone visada nulemia greičio viršijimas, mobiliųjų įrenginių naudojimas vairuojant, ribojimų nepaisymas.

„Kelių priežiūros“ ekipažai imasi įvairiausių saugos ir darbo tvarkos priemonių: statomi perspėjantys apie darbus kelyje ženklai, greičio ribojimo ženklai, specialūs atitvarai, šviesų signalai, dėvima ryški bei šviesą atspindinti apranga ir kt. Pastaraisiais metais, stiprinant darbuotojų saugumą keliuose, įsigytos specialios pirmos tokio tipo Lietuvoje saugumo priemonės – smūgio slopintuvai. Jie kabinami prie sunkiosios technikos ir atlieka skydo funkciją, avarijos metu sugerdami smūgį. Praėjusiais metais vienas iš tokių smūgio slopintuvų eismo įvykio metu apsaugojo „Kelių priežiūros“ darbuotojų sveikatą ir gyvybę.

Pasak Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų, Panevėžio apskrityje pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo eismo įvykių: šiais metais registruoti 478, o 2023 m. – 501. Įskaitinių eismo įvykių registruota 47, o 2023 m. – 57. Taip pat sumažėjo įskaitinių eismo įvykių su žuvusiaisiais skaičius – 2024 m. – 4 (2023 m. – 8). Šių metų sausio–kovo mėnesiais sumažėjo ir sužeistų žmonių skaičius, jų buvo 60, o 2023 m. – 69. Nors neblaivių vairuotojų sukeltų įskaitinių eismo įvykių sumažėjo nuo 5 iki 2 per tą patį laikotarpį, tačiau neblaivūs vairuotojai, sukeliantys eismo įvykius, vis dar lieka aktualia problema. Per šių metų pirmąjį ketvirtį 26 vairuotojai (pernai – 24) eismo įvykius įvykdė būdami neblaivūs.

Neabejojama, kad prie saugumo Lietuvos keliuose prisideda nuosekli vairuotojų edukacija. AB „Kelių priežiūra“ vairuotojus ragina išlikti  budriais ir atidžiais kelyje, gerbti kitus eismo dalyvius bei kelyje dirbančius darbuotojus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai