2024, liepos 15, Pirmadienis

Robotikos centre „RoboLabas“ – tarptautinės varžybos „Automaton 2022“

reklama rubai

Gegužės 7 d., šeštadienį, Panevėžio „Minties“ gimnazijos patalpose įsteigtame Panevėžio švietimo centro padalinyje robotikos centre „RoboLabas“ po dvejų metų pertraukos vyks tarptautinis robotikos renginys „Automaton 2022“.

Po karantino vėl organizuojamos varžybos sulaukė didelio robotikos entuziastų dėmesio. Planuojama, kad „RoboLabe“ varžysis ne mažiau kaip 150 dalyvių, susirinks būrys technologijoms neabejingų žiūrovų. Robotų kūrėjų komandos dalyvaus 9 rungtyse: Folkrace robotų lenktynėse specialiojoje trasoje, mBot futbolo varžybų rungtyje, Mini Sumo, LEGO Sumo Junior, LEGO Sumo, linijos sekimo, LEGO linijos sekimo, TURBO linijos sekimo rungtyse ir išskirtinėje Antweight robotų kovų rungtyje, kurioje mokiniai turės galimybę pademonstruoti savo sukonstruotus bei užprogramuotus robotus.

„Automaton 2022“ tarptautinių varžybų dalyvių laukia ne tik azartiškos rungtys, bet ir pramoninių robotų ekspozicija. Tai kuriančių ir diegiančių inovacijas Panevėžio verslo įmonių, sėkmingai plėtojančių Pramonės 4.0 vystymo Panevėžio regione 2019–2023 m. strategijos robotikos ir automatizavimo kryptį, dovana varžybų dalyviams ir žiūrovams.

Prieš trejus metus duris atvėrusiame didžiausiame Lietuvoje Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ kasdien renkasi nutrūktgalviai kūrėjai, kurie konstruoja, programuoja robotus, žaisdami mokosi ir kūrybiškai sprendžia problemas. Moderniame, šiuolaikine įranga aprūpintame centre šiuo metu veikia 32 būreliai, vedami edukaciniai užsiėmimai, integruotos pamokos. Užsiėmimus lanko daugiau nei 300 vaikų iš Panevėžio miesto ir rajono. Jau dabar tėvai aktyviai vaikus registruoja į kitais mokslo metais veiksiančius būrelius. Susidomėjusieji robotika labai čia laukiami!

- Reklama -

Naujausi straipsniai