2024, liepos 15, Pirmadienis

„RoboLabas“ ir STEAM kviečia į būrelius

reklama rubai

Robotikos centras „RoboLabas“ ir Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras kviečia susipažinti su būreliais, kuriuos bus galima lankyti nuo šių metų rugsėjo. Susidomėjusieji veiklomis kviečiami iš anksto pildyti registracijos formą. Nurodę kontaktinę informaciją apie veiklų tvarkaraštį ir priėmimo tvarką būsite informuoti pirmieji.

„RoboLabas“ būreliai

Priešmokyklinukai kviečiami lankyti „Robio ABC“ būrelį ir susipažinti su žaismingais robotais, mokytis programuoti ir kt.

1–2 klasių mokiniai laukiami „Robio atradimų“ ir „Kodžio laboratorijos“ būreliuose. „Robio atradimų“ užsiėmimo metu bus dirbama su Mind Designer, Lego WeDo 2.0, MicroBit robotais, „Kodžio laboratorijoje“ – su LEGO WeDo 2.0 robotikos konstruktoriais, Ozobot Bit robotais, mikrovaldikliais micro:Bit, 3D pieštukais ir 3D modeliavimo platforma.

3–5 klasių moksleiviams skirti būreliai „Interaktyvūs pojūčiai“ ir „Kosmoso platybėse“. Pirmajame užsiėmime bus mokoma kurti nesudėtingas mobiliasias aplikacijas, erdvinius projektus, įgyti blokinio programavimo žinių ir jas praktiškai pritaikyti. Programos „Kosmoso platybėse“ tikslas – suprasti esminius mechanikos ir konstravimo procesus, gebėti jungti nesudėtingas elektrines grandines, pažinti blokinio programavimo pagrindus, mokėti programuoti robotus, 2D ir 3D projektus.

3–6 klasių mokiniai kviečiami į Minecraft, 3D projektavimo ir „Spalvų inžinerijos“ būrelius. Pirmas būrelis skirtas norintiems mokytis kurti ir žaisti trimatėse platformose. Antrame bus mokoma sujungti dizainą ir technologijas. Jau dabar tokie specialistai ypač reikalingi, tad skaitmeninis dizainas – ateities profesija.

5–8 klasių mokiniai galės lankyti robotų inžinerijos, multimedijos ir dizaino, robodronikos ir fotosmalsuolių būrelius. Juose mokiniai galės gilinti žinias programavimo „Scratch“, „Mindstorms Education EV3“ ir kt. platformose, susipažinti su 3D projektavimo programomis „Tinkercad Codeblocks“, „Fusion 360“ arba „Solidworks“ ir „Python“ programavimo kalba, dizaino pagrindais, išmoks kurti brėžinius, elementus, kurti internetinių svetainių, mobiliųjų programėlių dizainą ir jų interaktyvius prototipus, ugdys pirmuosius konstravimo ir programavimo įgūdžius, susipažins su bepiločių skraidyklių valdymo, programavimo technologijomis, mokinsis kurti vaizdo ir garso elementus, fotografuoti, redaguoti, montuoti medžiagą ir kt.

STEAM atviros prieigos centro būreliai

1–4 klasių moksleiviai laukiami jaunųjų STEAMerių klube, kur bus kviečiami pažinti gamtos paslaptis, tyrinėti šimtų milijonų metų senumo fosilijas, mineralus ir kt.

5–8 klasių moksleiviai laukiami tarptautinio kosmoso iššūkio ir sportinio aviamodeliavimo būreliuose. Čia atėjusieji susipažins su astronautų naudojamų misijos ženklelių kūrimo istorija, kurs kosmoso šiukšlių mažinimo projektą, ugdys konstravimo, braižymo, technologijų valdymo įgūdžius, mokysis dirbti CNC programuojamomis frezavimo, pjovimo staklėmis, 3D spausdintuvu ir kt.

5–8 bei 9–12 klasių moksleiviai laukiami 6 būreliuose. Tai „Idėjų fabrikas, „Per prizmę“, „Išmanus namas“, „Silicio miesto užkariautojai“, „Eureka! Junior“ ir „Kvapų atpažinimo dirbtuvės“. Čia vaikai galės mokytis naudotis šiuolaikinėmis technologinėmis priemonėmis, atlikti įvairius fizikinius ir inžinerinius bandymus, susipažins su išmanaus namo galimybėmis, konstruos savo įsivaizduojamo ir technologijomis grįsto miesto modelį, susipažins su cheminėmis medžiagomis ir reiškiniais, išmoks naudotis laboratorijos įranga, pažins cheminius dėsnius, tyrinės ir atliks įvairius bandymus, prisilies prie šiuolaikinės aromaterapijos, atliks kvapų kūrimo eksperimentus ir kt.

Užsiėmimuose „Pasidaryk pats“ bus laukiami ir suaugusieji. Čia bus mokoma  naudotis CNC programuojamomis staklėmis, 3D spausdintuvais, CAD maketavimo technologijomis, elektriniu rotoriniu graviravimo įrankiu, gręžimo staklėmis, pjovimo, frezavimo, tekinimo bei litavimo stotelėmis, bus suteikiamos elektrotechnikos pagrindų žinios ir kt.

Būrelių pasiūlos registracijos formą rasite ČIA.

- Reklama -

Naujausi straipsniai