2024, birželio 12, Trečiadienis

Režisierė K. Buožytė: „Vesper“ aktoriai buvo itin dosnūs sau ir kitiems“

Rugsėjo 30 d. Lietuvos kino teatruose debiutuojantis mūsų šalyje kurtas fantastinis kino filmas „Vesper“ pasižymi itin tarptautine komanda. Lietuvoje filmuotame kūrinyje pagrindinius vaidmenis sukūrė aktoriai iš Didžiosios Britanijos ir JAV, režisierių tandemas – lietuvė Kristina Buožytė ir prancūzas Bruno Samper, tarp filmo prodiuserių – ir šių šalių, ir Belgijos atstovai. Pasakodama apie „Vesper“ kelią iki kino ekranų K. Buožytė pabrėžia, kad proceso metu daug išmoko ir pati.

„Mums tikrai pasisekė. Juk iki filmavimo pradžios su aktoriais pats nebendrauji, prodiuseriai dirba su jų agentais. Pirmąkart teko dirbti su britų ir amerikiečių aktoriais, ir aš nebuvau tokia tikra, kaip jie vertins šį darbą. Ar bus nusiteikę rimtai, ar žiūrės kaip į „filmelį iš Lietuvos?“, – prisimena režisierė. Ji teigia jau pirmųjų susitikimų metu supratusi, kad jie – visiški profesionalai, visuomet pasiruošę ir neįtikėtinai dosnūs sau ir kitiems.

Metas keisti pasaulį – toks iššūkis laukia pagrindinės filmo herojės 13-metės Vesper. Ją vaidina britų aktorė Raffiella Chapman, žiūrovams jau pažįstama iš Timo Burtono juostos „Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai“. Mergina kartu su sergančiu tėvu (Richardas Brake’as) po ekosistemos žlugimo bando išgyventi keistame ir pavojingame pasaulyje. Situaciją tik apsunkina Vesper dėdė Jonas (Eddie Marsanas, „Šerlokas Holmsas“), kuris vadovaujasi jai nepriimtinomis vertybėmis. Vieną dieną Vesper sutinka paslaptingąją Camellią (Rosy McEwan). Mainais už pagalbą ieškant dingusio tėvo, Vesper moters prašo padėti patekti į Citadelę – centrą, kur išrinktieji, pasitelkdami naujausias biotechnologijas, gali gyventi saugiai ir patogiai.

„Kai dirbi su tokiais profesionalais, kaip antagonisto Jono personažą sukūręs Eddie Marsanas, ar Camellią vaidinusi Rosy McEwen, supranti, kad jie – lyg tobulai suderinti instrumentai. Tau tereikia paspausti tinkamą mygtuką, ir išgirsi vis kitą nuostabią melodiją. Tai man buvo ir darbas, ir malonumas, ir labai gera mokykla“, – filmavimo metu įgytas pamokas vertina K. Buožytė. Ji išduoda, kad nustebo pirmąkart gyvai pamačiusi R. Chapman – aktorė jai pasirodė daug smulkesnė nei repeticijų „Zoom“ platformoje metu. Visgi jaunosios britės užsispyrimas ir ištvermė visas 40 filmavimo pamainų įkvėpė ir kitus komandos narius.

Kalbėdama apie asmeninius aktorių iššūkius „Vesper“ režisierė išskiria iš Velso kilusį JAV aktorių Richardą Brake’ą, iki šiol kine dažniausiai įkūnydavusį blogiukus: „Čia jis suvaidino sunkiai sergantį, prie lovos prikaustytą, bet labai mylintį Vesper tėvą Darių. Ir, kas svarbiausia, suvaidino tik akimis! Tai, kas scenarijuje rodėsi kaip labai nesudėtinga užduotis, galiausiai nebuvo taip paprasta“, – prisimena už ankstesnius savo filmus „Kolekcionierė“ ir „Aurora“ Sidabrinėmis gervėmis įvertinta kino kūrėja.

„Vesper“ kuria prodiuserių kompanija kompanijos „Natrix Natrix“ (Asta Liukaitytė, Daiva Varnaitė-Jovaišienė, Kristina Buožytė, Lietuva), „Ruble Fish“ (Alexis Perrin, Prancūzija) „1080 Films“ (Benoit Ronald, Belgija).

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

 

www.facebook.com/VesperFilm

www.instagram.com/vesper.movie

- Reklama -

Naujausi straipsniai