2022-05-18, Trečiadienis
6.3 C
Panevezys

Remigijaus Žiogo istorija: kelionės be vizų Europos Sąjungoje išplečia sienas ir suteikia galimybes (video)

Europos Sąjunga savo piliečiams siūlo neribotas galimybes keliauti. Norint aplankyti kitas Europos Sąjungos šalis, europiečiams nereikia įsigyti vizų ir gaišti laiko ilgose pasienio eilėse. Gyvenimo be sienų privalumus išbandė ir Remigijus Žiogas, žinomas renginių vedėjas, organizatorius ir verslininkas.

Vystant verslą Remigijui Žiogui tenka daug keliauti, tad kelionės be vizų labai palengvina darbą. Verslininkui visa Europa jau tapo vienu didžiuliu miestu – plėtojant verslą jam per metus tenka keliauti apie penkis kartus.

Lygindamas keliones po Europą ir už jos ribų, Remigijus sako, kad kelionės po Europą jam neapsunksta ir neprailgsta. Visgi kiek kitokia patirtis buvo už Europos ribų: kartą verslininkui teko apie 12 valandų laukti prie pasų patikros punkto į vieną pusę.

Turėdamas skirtingas patirtis, Remigijus džiaugėsi, jog gyvenimas Europoje be sienų europiečius daro vis kosmopolitiškesnius – keičiasi mąstymas, kad Europa yra kažkur toli, o mes esame čia, Lietuvoje.

Šiuo metu Europos piliečiai gali laisvai keliauti 32 skirtingose šalyse. 2017 metų duomenimis, net 62 % europiečių per metus bent vieną kartą keliavo  į kitą Europos šalį.

 EUandME istorijų medžiotojai tai Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotas projektas, kurio metu penkios jaunų žmonių komandos iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus ir Gargždų atsiliepė į kvietimą sukurti 50 skirtingų istorijų apie savo bendraamžius, kuriems įgyvendinti savo svajones ir atskleisti savo potencialą padėjo Europos Sąjungos iniciatyvos ir programos.

Daugiau istorijų www.euandme.lt

- Reklama -

Naujausi straipsniai