2024, birželio 12, Trečiadienis

Ramūnas Karbauskis: Moralę kaltintojai prisimena tuomet, kai suvokia, jog patys kaltinimai neturi jokio pagrindo

Atsakymas į klausimą – kodėl konservatoriai ir liberalai drabstosi kaltinimais, bet nesikreipia į teisėsaugos institucijas?

Tikriausiai turėčiau būti suimtas ir ilgus metus kalėti, jeigu opozicijos kaltinimai Tėvynės išdavimu, bendradarbiavimu su priešiškų valstybių slaptosioms tarnybomis, kontrabanda, žemės grobimu ir t.t. būtų teisingi. Visgi ne tik esu laisvėje, bet turiu leidimą dirbti su slapta informacija, kuris suteikiamas tik atlikus nuodugnų tyrimą apie žmogaus ryšius ir patikimumą.

Korupcijos skandaluose paskendę liberalai ir konservatoriai rado naują priešą – UAB „Agrokoncernas“, kurios akcininkas esu, neva dirbančią Rusijos interesams. Kaltindami šią įmonę, jie netiesioginiai kaltina šimtus verslo įmonių Europos Sąjungoje ir kitose pasaulio šalyse. Netiesiogiai apkaltintos ir mažiausiai šešios Lietuvos įmonės – UAB „Baltic agro“, UAB „Scandagra“, UAB „Žvalguva“, AB „Linas Agro“, AB „Kauno grūdai“ ir net Lietuvos saugumui svarbios AB „Achema“ dukterinė įmonė UAB „Agrochema“. Nors spaudos publikacijose tai nutylėta, turimomis žiniomis, minėtos įmonės taip pat perka Rusijoje, „Minudobreniya“ gamykloje pagamintas trąšas, nes šios gamyklos produkcijai netaikomos jokios tarptautinės sankcijos.

Moralę kaltintojai prisimena tuomet, kai suvokia, jog patys kaltinimai neturi jokio pagrindo. Kažin, ar konservatoriai ir liberalai neleidžia savo vaikams žiūrėti žymiausioje pasaulyje Disnėjaus animacijos studijoje sukurtų filmukų? Viešai buvo paskelbta, kad artimas Putino bičiulis turėjo sandorį su Disnėjaus kompanija, pastarosios vadovą buvo atsivežęs supažindinti su Putinu. Gal opozicija gali patarti, ką daryti Lietuvoje gyvenantiems Anglijos ar Monako klubų futbolo aistruoliams, kadangi tuos klubus yra įsigiję Rusijos turtuoliai? Būti moraliems ir išjungti televizorių, perjungti kanalą? O kas, gali garantuoti, jog televizijos kanalų operatorius nepriklauso Rusijos oligarchams ? O kiek dar aplink mus paslaugas ir prekes kuriančių įmonių, kurių akcininkų mes nežinome?

Opozicija meta dar vieną kaltinimą – Karbauskis turi žinoti įmonių akcininkus visose pasaulio šalyse. Suprantama, jei tai būtų įmanoma, kodėl nenorėti žinoti. Deja, tai tiesiog neįmanoma. Tų pačių kaltintojų norėčiau paklausti – ar jie patys ką nors, apart Karbauskio, žino ? Visiškai panosėje, čia Lietuvoje, Kėdainiuose įsikūrusi AB „Lifosa“, gaminanti fosforo trąšas, kurios savininkas yra vienas turtingiausių Rusijos žmonių. Viešoje erdvėje buvo skelbiama, kad ją įsigijo milijardierius, vienos didžiausių pasaulyje rusiškų trąšų įmonės „Eurochem“, tiekiančios „Lifosai“ žaliavas iš Rusijos, valdybos pirmininkas Andrejus Melničenka.

Ką daryti didžiausiai trąšų gamintojai AB „Achema“, kuri gamybai užtikrinti naudoja ir „Gazprom“ dujas, o šiemet, kaip ir anksčiau, su „Gazprom“ pasirašė sutartį ir pirks du trečdalius sunaudojamų dujų? Juk „Gazprom“ taikomos finansinio pobūdžio ES sankcijos. O ką jau bešnekėti apie Vokietijos ir Rusijos bendrus projektus Nord Stream, kuriuos įgyvendina garsusis „Gazprom“. Visa tai vieša informacija, tačiau konservatorių ir liberalų, atrodo, nedomina, nes tai nėra susiję su Karbauskiu, kurį, siekiant atgauti valdžią, tiesiog būtina sunaikinti.

Opozicija svajoja apie nacionalinių sankcijų sąrašą. Netikiu, kad opozicija nežino, jog ES valstybei narei pasidarius savo ekonominį sankcijų sąrašą, nukentės ne kas kitas, o paprastas Lietuvos vartotojas. Pavyzdžiui, trąšas verslas ras kitur. Tačiau, savaime suprantama, trąšų kaina rinkoje bus gerokai didesnė, nei įvežant trąšas iš tos šalies, kurioje iškasama žaliava joms gaminti. Tad priėmus griežtesnius reikalavimus, nei visa ES, neišvengiamai susidurtume su milžinišku kainų šuoliu: brangs trąšos, brangs ir žemės ūkio produkcija, o tai neišvengiamai brangins maisto produktų kainas.

Palaikau ir palaikysiu visas ES taikomas sankcijas Rusijai, jų privalu laikytis, nes jos vienintelis ekonominis instrumentas bandant pakeisti agresyvią Rusijos politiką. Kartu niekaip nesuprantu, ar konservatoriai su liberalais mano, jog ES, taikydama sankcijas, nevertina visų aplinkybių? Kodėl „Gazpromui“ taikomos sankcijos nepaliečia jų išgaunamų dujų eksporto į Europą ?

Apie tai, kad dujų pasirinkimą lemia konkurencinga kaina, šiemet Davose išgirdome ir iš Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Jei opozicija negirdi, ką sako ekonomistai, verslininkai ir teisininkai, gal išgirs, ką sako jų globojama Prezidentė? Ar opozicija nusiųs klausimų ir jai?

- Reklama -

Naujausi straipsniai