2024, vasario 27, Antradienis

PST 2021 m. užbaigė pelningai

Vienos didžiausių Lietuvos statybos bendrovių AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) įmonių grupė 2021 m. dirbo pelningai – bendros konsoliduotos pajamos sudarė 98,451 mln. eurų, kurios, lyginant su 2020 m. 74,912 mln. eurų pajamomis, padidėjo 31 procentu. Per ataskaitinį laikotarpį grupė uždirbo 3,499 mln. eurų grynojo pelno.

AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) įmonės pardavimai 2021 m. sudarė 65,721 mln. eurų. Lyginant su 2020 m., jie padidėjo 10 proc. Grynasis bendrovės pelnas siekia 0,304 mln. eurų.

Anot Justo Jasiūno, PST valdybos pirmininko, didžiausią įtaką bendrovės finansiniams rezultatams, kaip ir daugeliui statybos sektoriaus verslų, turėjo žaliavų brangimas, tiekimo grandinių trikdžiai bei darbo jėgos trūkumas.

„Metai buvo sudėtingi, tačiau vertinant šiandieninį iššūkių kontekstą ir konkurencinę aplinką, situacija suvaldyta ir bendrovė veikia stabiliai. Tęsiame darbus ir toliau efektyvindami įmonės veiklą – vykdome struktūrinius pokyčius, reikšmingai atnaujinome vadovų komandą, skaitmenizuojame veiklą ir diegiame naują skaidrių pirkimų programą. 2022 metai statybos sektoriuje veikiančioms įmonėms nebus lengvesni, tačiau atidžiai stebime situaciją, atliekame namų darbus ir ruošiamės įvairiems galimiems scenarijams“, – teigia J. Jasiūnas.

Valdybos pirmininkas pratęsia, kad be jau minėtų bendrovės viduje vykdomų pokyčių, PST taip pat vis daugiau dėmesio skiria tvarumui: „Džiugu, kad mūsų veiksmai aplinkai draugiškos veiklos link yra matomi – dar pernai bendrovės valdomas verslo centras „U219“ gavo BREEAM sertifikatą, patvirtinantį atsakingą vystytojo požiūrį į aplinką ir žmogaus sveikatos gerovę. Jau kuris laikas įmonės reikmėms yra perkama tik žalia energija, taip pat dalis PST grupės įmonių jau yra įsidiegusios ir gamybinėje veikloje naudoja iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamą elektros energiją. Vertiname galimybes artimu metu plėsti alternatyvios energijos parką.“

PST yra viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje. Įmonių grupėje šiuo metu dirba virš 800 darbuotojų, ji yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų šalies statybų sektoriuje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai