Darbdaviai visada yra suinteresuoti savo gretose turėti tik aukščiausios kvalifikacijos darbuotojus, nes organizacijos sėkmė labai didele dalimi priklauso nuo joje dirbančios komandos. Visoms organizacijoms ateina toks laikas, kai yra būtina į jau suformuotą ar naujai formuojamą komandą „įlieti“ naujus specialistus, žinoma, prieš tai juos atradus. Tinkamų darbuotojų paieška Kaune, Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste gali vykti ženkliai greičiau, jeigu į šį procesą bus įtraukti aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys didžiulę patirtį bei reikiamus įrankius sėkmingai bei greitai darbuotojų paieškai, pritraukimui bei vertinimui.

Kodėl darbdaviams vertėtų pasinaudoti išorės specialistų pagalba ieškant naujų komandos narių?

Darbuotojų paieška, atranka bei vertinimas yra paslauga. Įsigydami paslaugas, mes visada norime žinoti, kokią naudą iš to turėsime. Darbdaviai, svarstantys apie išorės specialistų pagalbą ieškant, atrenkant bei vertinant potencialius komandos narius, taip pat nėra išimtis, nes juk pirkti katę maiše ir pavojinga, ir gana neapgalvota. Taigi, kodėl Jums, kaip darbdaviui, vertėtų pasikliauti personalo atrankos agentūros paslaugomis?

Pradėkime nuo to, kad pasitelkiant personalo atrankos agentūrą, kaip partnerį, padedantį rasti, pritraukti bei įvertinti potencialius kandidatus Jūsų siūlomoms laisvoms darbo vietoms užimti, Jūs sutaupote patį svarbiausią žinomą išteklių – laiką. Personalo paieška, pritraukimas bei vertinimas yra laikui imlus procesas, todėl Jūsų personalo specialistai turėtų tikrai didelę laiko dalį skirti būtent šiai veiklai, o tai reiškia, kad mažiau laiko bus galima skirti tokiems svarbiems darbas, kaip darbuotojų motyvavimas, įsitraukimo didinimas, kvalifikacijos kėlimas ir t. t.

Kitas labai svarbus aspektas, parodantis darbuotojų paieškos, atrankos bei vertinimo paslaugos vertę Jums, kaip darbdaviui, yra tas, kad Jums nereikės rizikuoti savo įvaizdžiu bei konfliktais su kitomis organizacijomis, jeigu Jūsų žvilgsnis „užkliūtų“ už aukščiausios kvalifikacijos specialistų, dirbančių konkurentų įmonėse. Reputacijos vertė yra neįkainojama, todėl „medžiojant galvas“ geriau šį darbą patikėti trečiajai šaliai.

Pasitelkus išorės specialistus, Jums ne tik pavyks greitai ir, palyginus, lengvai rasti geriausiai Jūsų poreikius bei lūkesčius atitinkančius kandidatus, bet tuo pačiu gausite ir daug naudingos informacijos apie darbo rinką bei Jūsų, kaip darbdavio, įvaizdį.

Kokias funkcijas darbuotojų paieškos, atrankos bei vertinimo procese galima deleguoti išorės specialistams?

Specialistų paieška, atranka bei vertinimas – funkcijos, kurias galima deleguoti personalo atrankos agentūros profesionalams nepriklausomai nuo to, ar ieškote specialisto, ar aukščiausios grandies vadovo, ar išskirtiniais gabumais pasižyminčio talento.

Ar išorės specialistai yra pajėgūs rasti geriausiai Jūsų, kaip darbdavio, poreikius bei lūkesčius atitinkančius kandidatus?

Vienareikšmiškai – taip, nes tinkamiausių kandidatų paieška, pritraukimas bei vertinimas yra atliekamas tik išsamiai išanalizavus darbdavio realius poreikius bei lūkesčius, atlikus išsamią darbo bei organizacinės kultūros analizę bei parengus konkrečiai Jūsų atvejui geriausiai tinkančią personalo paieškos, atrankos bei kandidatų vertinimo strategiją.

Kiek laiko vidutiniškai trunka personalo paieška bei atranka?

Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, personalo paieškos ir atrankos terminai gali skirtis. Vidutiniškai 1,5 – 2 mėn. nuo paieškos pradžios iki kvietimo prisijungti prie komandos prireikia, kai yra ieškoma aukštos kvalifikacijos specialistų, 2–3 mėn. gali prireikti, kai ieškoma IT srities profesionalų, ir 2 mėn., kai ieškoma įvairios grandies vadovų.

Print Friendly, PDF & Email