Biuras arba kita darbo erdvė – vieta, kurioje daugelis žmonių praleidžia bene visą savo dienos laiką. Lietuvoje darbo diena trunka ganėtinai ilgą laiko tarpą, todėl žmonėms svarbu, kad darbo aplinka būtų ne tik estetiška ir moderni, bet ir saugi, priimtina bei motyvuojanti. Kiekvienam darbuotojui maloniau dirbti ten, kur darbo vieta atitinka lūkesčius. Šiuolaikiniai biurai pasirūpina ne tik darbo priemonėmis, tačiau yra patrauklūs ir dėl laisvalaikio erdvių – įkuria poilsio, tylos ir valgymo zonas. O kas dar svarbu moderniam biurui?

Biuro baldai – reikšminga kiekvienos įmonės įvaizdžio dalis

Kiekvienam moderniam ir išmaniam biurui reikia pasirūpinti atitinkamais biuro baldais. Už tai atsakingi įmonės vadovai, direktoriai ir dizaineriai. Ofiso baldai yra svarbi dalis ne tik darbuotojams, bet ir svečiams. Biurai, kurie organizuoja susitikimus ir susirinkimus su kitais asmenimis, turėtų pasirūpinti tinkamai įrengtomis vietomis, kuriose patogiai galėtų atsisėsti atvykusieji. Žinoma, svarbu ir tai, kad biuro baldai turėtų būti pritaikyti prie esamo erdvės interjero, vyraujančių spalvų ir raštų. Šias užduotis atlieka interjero specialistai.

Biuro kėdės – bene svarbiausias baldas

Biurams labai svarbus baldų ergonomiškumas. Tai taip pat svarbu ir kėdėms, ant kurių darbuotojai sėdi ištisą dieną. Ergonomiškų kėdžių pasiūla tikrai didelė, tačiau nebūtina rinktis daug įvairiausių funkcijų turinčių kėdžių – užtenka pasirinkti patogias, kokybiškas kėdes. Ergonomiška kėdė turi turėti juosmens atramą su aukščio reguliavimo funkcija, reguliuojamus porankius, mechanizmą su atlošo pasvirimo ribojimo arba atlošo padėties fiksavimo funkcija, reguliuojamą sėdimąją dalį, atlošą. Juosmens atrama padeda prisitaikyti prie nugaros linkių ir užtikrinti taisyklingą sėdėjimo padėtį. Kėdės mechanizmas su atlošo fiksavimo funkcija leidžia sėdimąją dalį pakreipti žemyn, taigi padeda sumažinti apatinei nugaros daliai tenkantį spaudimą. Reguliuojama sėdimoji dalis sumažina šlaunims tenkantį krūvį, suteikia nugarai reikiamą atramą, leidžia tolygiai pasiskirstyti svoriui.

Darbo stalas – modernus ir išmanus

Darbo stalas yra taip pat labai svarbus ir reikalingas biuro baldas kiekvienam darbuotojui ar vadovui. Nors dar daugelis biurų naudoja įprastus stalus, kai kurie darbdaviai renkasi reguliuojamo aukščio stalus. Tokie modernūs stalai yra reguliuojami pagal darbuotojo ūgį. Tokiu būdu kiekvienas žmogus žino, kad jo rankos ir kojos yra tinkamoje padėtyje. Reguliuojami stalai gali padėti pagerinti dienos darbo našumą, nes darbuotojas turės galimybę rinktis – nori dirbti atsistojęs, ar atsisėdęs. Judėjimas darbo vietoje yra naudingas ne tik fiziniam kūnui, bet ir nuotaikai, motyvacijai ir mintims.

Kiti baldai verslui ir jų aktualumas

Kiekviename ofise taip pat turi būti ir tokie vadovo biuro baldai bei kiti baldai kaip spinta, spintelės bei minkštasuoliai. Šiuolaikiniame pasaulyje popierių pakeičia elektroniniai dokumentai, kurie leidžia sumažinti baldų kiekį biure. Daugelis biurų renkasi montuojamas spintas ir spinteles. Beje, kai kurie reguliuojami stalai savo komplektacijoje siūlo ir išmaniuosius stalčius ar spinteles. Tai ypač patogus ir kompaktiškas sprendimas. Minkštasuoliai kiekviename biure taip pat reikalingi – šie baldai užtikrina žmonių poilsį.

Koks biuro baldų dizainas tinkamas?

Normalu, kad biurų vadovai nori, kad jų įrengiamos patalpos atrodytų estetiškai ir moderniai. Kalbant apie dizaino sprendimus, geriausia rinktis tokius ofiso baldus, kurie būtų šiuolaikiško ir ilgaamžio dizaino. Beje, renkantis darbo stalus, galite atkreipti dėmesį į skydines kojas, kurios uždengia erdvę po stalu, taip suteikdamos daugiau privatumo ir estetiškumo. Na, o darbuotojai, vertinantys natūralumą, gali rinktis stalus be spintelių ir stalčių. Toks pasirinkimas sukurs minimalistinę švarą ir organizuotą tvarką.

Šiuolaikiniuose biuruose turime matyti darbui pritaikytus ergonomiškus stalus, kėdes ir kitus reikalingus baldus – tai atskleis vadovo atsakingumą ir rūpestį savo darbuotojais.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email