2024, kovo 29, Penktadienis

Pritarta Panevėžyje įgyvendinti investicijų projektus

Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendina įvairių sričių investicijų projektus ir nuolat ieško naujų finansavimo šaltinių. Šiandien Taryba pritarė teikti paraiškas finansavimui gauti devyniems tarptautiniams projektams.

Projektas „Saugūs vandenyje“. Sėkmės atveju projekto „Saugūs vandenyje“ įgyvendinimo metu planuojama pastatyti Panevėžio irklavimo bazę, įsigyti baidarių, irklavimo inventoriaus. Drauge su partneriais iš Liepojos miesto tarybos Sporto departamento ir Daugpilio miesto savivaldybės irklavimo treneriams bus organizuojami mokymai spec. pedagogikos, psichologinio rengimo ir specifinių darbo metodų temomis, dirbant su elgesio sutrikimų turinčiais vaikais. Šiems vaikams bus vykdomos plaukimo pamokos atviruose vandens telkiniuose ir vedamos irklavimo treniruotės. Ketinama suorganizuoti 2 irklavimo stovyklas (Liepojoje ir Daugpilyje) ir pradėti naują tradiciją, skirtą irklenčių ir baidarių regatai – „Senvagės taurė“.

Projektas „Gyvenimas ratu“. Panevėžio miesto savivaldybė drauge su projekto partneriu Daugpilio savivaldybės organizacija „Vienybės namai“ planuoja sutvarkyti Panevėžio miesto Kraštotyros muziejaus kiemelio teritoriją: įrengti lauko sceną renginiams, lauko klasę, vietą ekspozicijoms po atviru dangumi, ketinama aptverti teritoriją, įrengti apšvietimą, mažąją architektūrą, pėsčiųjų takus pritaikyti neįgaliesiems.

Projektas „Inžinerija kiekvienam“. Sėkmės atveju šį projektą įgyvendintų Panevėžio švietimo centras drauge su partneriu Ventspilio mokslo centru „Vizium“. Projekto pagrindinis tikslas – didinti socialiai pažeidžiamų asmenų įtrauktį. Ketinama parengti žaliosios energetikos, ateities inžinerijos, informacinių technologijų panaudojimo problemoms spręsti neformaliojo švietimo programas, įrengti ir įveiklinti laboratorijas-dirbtuves, suorganizuoti vasaros stovyklas vaikams, kuriose būtų stiprinami vaikų ir suaugusiųjų gebėjimai, reikalingi darbo rinkai ar savarankiškai veiklai vykdyti.

Projektas „Susigrąžinta istorija“. Stasio Eidrigevičiaus menų centras bendradarbiaudamas su Žiemgalos regioninės plėtros departamentu, Bauskės, Jėkabpilio, Aizkrauklės, Jelgavos, Rokiškio ir Akmenės savivaldybėmis ketina sukurti inovatyvų turistinį maršrutą J. Čerkeso vardui ir Skaistakalnio parkui garsinti, išvystyti 24 valandas prieinamą turizmo objektą, naują turistinį maršrutą pritaikyti visoms socialiai pažeidžiamoms grupėms, įtraukiant žmones su klausos ir regos negalia.

Projektas „Miesto ekosala“. Įgyvendinant projektą drauge su partnere Daugpilio miesto savivaldybe būtų tęsiami naujai kuriamo Kniaudiškių parko darbai: įrengti lankytojų informacijos ir edukacijos stendai, inžineriniai tinklai, ramaus ir aktyvaus poilsio zonos, pastatytas pontoninis lieptas, taip pat būtų sprendžiami klausimai, susiję su miestų teritorijų gamtinio karkaso apsauga, išsaugojimu, atkūrimu ir žmogaus sukeltos taršos mažinimu.

Projektas „Jaunimo pokyčiai“. Drauge su partnere Aizkrauklės vietos savivaldybe planuojama stiprinti Atvirųjų jaunimo centrų galimybes į kokybiškas veiklas įtraukti problematišku elgesiu pasižyminčius ir kitus socialiai rizikingoje aplinkoje gyvenančius jaunuolius, panaudojant naujus darbo formatus. Projekto metu Kultūros ir poilsio parke planuojama pastatyti velotrasą, įsigyti BMX dviračių, šalmų, Panevėžio atviro jaunimo centro kieme pastatyti dviračių saugyklą. Taip pat planuojama parengti jaunimo įtraukties, skatinant aktyvų dviračių ir riedlenčių sportą, metodiką, velotrasoje vykdyti dviračių treniruotes tikslinėms grupėms, suorganizuoti dviračių ir riedlenčių sporto stovyklą jaunimui.

Projektas „Sveikas senėjimas“. Panevėžys drauge su partneriais iš Žiemgalos regiono planavimo agentūros, Rokiškio, Bauskės ir  Jelgavos rajonų savivaldybių ketina įgyvendinti senjorams sveikatinti skirtas veiklas. Projekto įgyvendinimo metu specialistas ves užsiėmimus iki 10 asmenų sudarytoms senjorų grupėms. Vienai senjorų grupei įgūdžiams suformuoti numatomas 2 mėnesių laikotarpis, po 2 mėnesių bus formuojama nauja senjorų grupė. Planuojama, kad fizinio aktyvumo veiklose sudalyvaus iki 180 Panevėžio senjorų.

Projektas „DJP BSR – efektyvaus darnaus judumo mieste planavimo stiprinimas Baltijos miestuose“. Panevėžio miesto savivaldybė projekto įgyvendinimo metu sieks motyvuoti moksleivius ir mokyklų darbuotojus aktyviau naudotis dviračiais, paspirtukais, įrengiant minėtų draugiškai aplinkai transporto priemonių stovus šalia ugdymo įstaigų. Taip pat numatoma suorganizuoti informacinius-edukacinius renginius mokiniams ir mokytojams apie dviračių priežiūrą, naudą, aktualumą, taip prisidedant prie bendruomenės sąmoningumo didinimo. Sėkmės atveju projekte dalyvaus Panevėžio miesto savivaldybė drauge su partneriais iš UBC Tvarių miestų komisijos, Turku miesto savivaldybės (Suomija). Gdansko universiteto, Gdynės miesto savivaldybės (Lenkija), Baltijos studijų instituto, Tartu miesto savivaldybės (Estija), Cesio miesto savivaldybės (Latvija), Hanzos miesto Greifsvaldo (Vokietija), Galvės miesto savivaldybės (Švedija).

Projektas „Gebėjimų ir reikalingų kompetencijų ugdymas darbe su specialiųjų poreikių vaikais Latvijos ir Lietuvos vaikų darželiuose“. Panevėžio lopšelis-darželis „Rūta“ drauge su Dagdos, Kraslavos (Latvija) ikimokyklinio ugdymo įstaigomis ir Visagino lopšeliu-darželiu projekto įgyvendinimo metu planuoja vykdyti psichologų mokymus tėvams, mokytojams apie darbą su vaikais, turinčiais specialiuosius ugdymosi poreikius. Kiekviena iš dalyvaujančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokysis dirbti pagal dvi metodikas, taip pat vyks susitikimai su  partneriais Lietuvoje ir Latvijoje.

Tikslios projektams skirtos lėšos paaiškės įvykus tarptautiniams konkursams.

- Reklama -

Naujausi straipsniai