2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Pristatytos naujos vaizdo stebėjimo sistemos tendencijos

reklama rubai

Panevėžio miesto savivaldybės, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai, atsakingi darbuotojai susitiko su vaizdo stebėjimo sistemos duomenų perdavimo paslaugas teikiančia bendrove „Telia Lietuva“. Susirinkusieji buvo supažindinti su naujomis vaizdo stebėjimo sistemos programinės įrangos galimybėmis, buvo pademonstruoti būdai, padedantys išaiškinti nusikaltimus ir kt.

„Miesto viešose erdvėse įrengtos kameros yra skirtos didinti miestiečių saugumui, skatinti vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių. Šiandien išgirdome, kad įdiegta sistema turi labai plačias galimybes identifikuoti įvairius pažeidimus. Tam, kad būtų galima maksimaliai panaudoti sistemos privalumus, tereikia išplėsti programinę įrangą. Gyventojų saugumas mums yra prioritetas, tad ateityje šią sistemą žadame plėsti“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Šiuo metu mieste įrengtos 92 modernios vaizdo stebėjimo kameros 65 Panevėžio viešosiose vietose: 15 vietų įrengtos visakryptės kameros, apimančios stebėjimo zoną 360 laipsnių ir valdomos per nuotolį, dar 32 vietose sumontuotos visakryptės kameros be valdymo. 12 vietų įrengtos automobilių valstybinių numerių atpažinimo kameros, 4 vietose sumontuotos per nuotolį valdomos paprastos (ne visakryptės) kameros ir 2 stacionarios.

Vaizdo stebėjimo kameros sumontuotos atnaujintose miesto viešosiose erdvėse, prie išvažiavimų iš miesto ir arčiau judrių sankryžų: Beržų–J. Basanavičiaus g., Vilniaus–Ramygalos g., Ukmergės–J. Basanavičiaus g., Nemuno–Parko g., Smėlynės–S. Kerbedžio g., Klaipėdos–Dariaus ir Girėno g. ir kt. Taip pat intensyviai stebimos didžiausių gyventojų srautų sulaukiančios viešosios erdvės: Laisvės a. prieigos, Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio, Marijonų parkai, Nepriklausomybės ir Savanorių aikštės, autobusų stotis, Senvagė ir jos prieigos, kitos miesto vietos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai