Susisiekimo ministerija priėmė sprendimą europinę „Rail Baltica“ geležinkelio keleivinio traukinio atšaką tiesti per Panevėžį – tarptautinė keleivinė stotis bus pastatyta vakarinėje miesto dalyje, šalia didžiųjų prekybos centrų.

Vakarinėje miesto dalyje įrengus tarptautinę keleivinę stotį čia bus sudarytos sąlygos kurtis smulkiajam ir vidutiniam verslui, paslaugų centrams, prekybos vietoms, apgyvendinimo įstaigoms, biurams ir kitoms paslaugoms, kurios kuriasi šalia lankytojų srautų. Šalia tarptautinės keleivinės geležinkelio stoties planuojama projektuoti viešąsias erdves, laukimo zonas, papildomas rekreacines vietas ir pan. Tarptautinė stotis prisidės prie unikalių ir reikšmingų erdvių, kultūrinių objektų plėtros, prie bendro miesto ir regiono vystymosi, augimo.

Tarptautine vėže keliaus ne tik šalies gyventojai, bet ir užsienio turistai, todėl šalia geležinkelio stoties planuojama įrengti autobusų terminalą, numatomos kitos ir turistams, ir gyventojams svarbios investicijos.

„Rail Baltica“ – didžiausias šio amžiaus geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos šalių istorijoje, kurį įgyvendinant bus nutiestas elektrifikuotas europinio standarto dvikelis geležinkelis, sujungsiantis Varšuvą, Kauną, Vilnių, Panevėžį, Rygą, Pernu ir Taliną. Bendras „Rail Balticos“ geležinkelio linijos ilgis Baltijos šalyse siekia 870 km: Lietuvoje – 392 km, Latvijoje – 265 km, Estijoje – 213 km.

Keleivinis traukinys naująja vėže skrietų 249 km/val. greičiu, krovininio greitis siektų 120 km/val. Pagal numatytą projektą daugiau nei 400 km iš Panevėžio į Taliną greitasis traukinys įveiktų per 2 val. 39 min, o kelionė į Varšuvą užtruktų apie 4 val.

„Rail Balticos“ geležinkelio tinklo visose Baltijos šalyse ir Lenkijoje statybos pabaiga numatyta 2030-aisiais. Projekto statybos, kurių numatoma vertė siekia apie 5,8 mlrd. eurų, yra didžiausia investicija, skirta mobilumui ir kelionių galimybėms pagerinti, plėtoti verslą, turizmą ir prekių mainus regione.

Lietuvos teritorijoje iš viso yra numatytos trys „Rail Baltica“ tarptautinės keleivinės stotys – Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email