Daugiau kaip 500 pretendentų, svajojančių tapti laidų vedėjais – tiek anketų gavo naujo LRT projekto „Aš – laidos vedėjas“ rengėjai. Tik 16 iš jų galės dalyvauti projekte ir mesti iššūkį televizijos vilkams, bandydami įrodyti, jog gali valdyti eterį ne blogiau už juos. Šešioliktukui prisistatyti žiūrovams padės projekto vedėjas Arūnas Valinskas. Pirmasis prisistatymas – jau rytoj, trečiadienį, 21.30 val.

Dalyvių mokytojai – ne mažesnio kalibro TV žvaigždės: Ignas Krupavičius, Eglė Daugėlaitė, Lavija Šurnaitė ir Giedrius Masalskis. Pasidalinę po keturis dalyvius, jie mokiniams atskleidė pagrindines televizines gudrybes. Projekto prodiuserė Ugnė Dalinkevičiūtė juokiasi, ar tik netaps šie mokymai slaptu dalyvio įrankiu kovojant už vietą televizijoje su pačiu jo mokytoju: „Bet norint ką nors įrodyti, projekte „Aš – laidos vedėjas” kiekvieno laukia trys užduotys, kurių atlikimą vertins solidi komisija, geriausiai žinanti, jog darbas TV eteryje – toli nuo linksmo nuotykio. Komisijai vadovauja Algis Ramanauskas.“

Projekto dalyvių laukia tikras mūšis, kuriame jie turės ne tik atlaikyti „aklo“ interviu iššūkį, bet ir viešai parodyti savo atliktus namų darbus – pristatyti parengtą reportažą, taip pat savo talentą.

Dalyvių amžius svyruoja nuo dvidešimties iki kone keturiasdešimties, o veiklos sritys – nuo dainavimo operoje iki dėstymo universitete, nuo keliavimo po pasaulį iki bičių auginimo, nuo pinigų valdymo iki stiliaus formavimo.

Jau rytoj prie naujojo TV projekto starto linijos stoja keturi drąsuoliai neprofesionalai, trokštantys tapti nauja televizijos žvaigžde. Jomantė Šležaitė dainuoja operoje, Simona Staugaitytė tvarko finansus, Artūras Ženčius šoka sportinius šokius, o Zigmantas Baranauskas dainuoja ir yra dalyvavęs net „Eurovizijos“ atrankoje. Jų mokytoja Lavija Šurnaitė tiki, jog jos ketvertukas yra pasirengęs didžiajam išbandymui.

Žiūrovai įvertins, ar „aklo interviu“ metu dalyviai sugebės prakalbinti Edmundą Jakilaitį, kurio darbas – kalbinti kitus. „Tai pirmoji užduotis dalyviams, kurie pagal projekto taisykles nežinojo interviu svečio vardo ir tik įžengę į filmavimo studiją išvydo, ką teks prakalbinti per penkias minutes. Vieniems tai buvo trumpiausios, kitiems – ilgiausios minutės gyvenime. Komisijos pirmininkas Algis Ramanauskas nešyptelėjo nė akimirką, kaip ir jo kolega Andrius Tapinas. Nedaug atlaidesnės buvo Lavija Šurnaitė ir Dalia Kutraitė, vertinusios interviu. „Norėjai būti kietas, bet nesigavo”, „štai ką reiškia praleidinėti pamokas”, „būtina keisti stilių ir toną” – tokių pastabų netrūko vertinant pirmąją užduotį“, – pasakoja U. Dalinkevičiūtė.

Pirmieji balai kris į dalyvių sąskaitą ir taip prasidės kova, kurioje paaiškės, ko vertas posakis, jog nusibodusius televizijos veidus pakeisti galinčių – pilnos gatvės. Daugiausia balų surinkę laimingieji pateks į kitą etapą, o finale keturių, pačių šauniausių, laukia kova dėl pagrindinio prizo – Europos transliuotojų sąjungos mokymų televizijos profesionalams užsienyje.

 

Kitos užduotys – jau po savaitės, kai prisistatys kiti dalyviai, svajojantys apie laidų vedėjo kėdę.

Azartiškos kovos – projekte „Aš – laidos vedėjas“ kiekvieną trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT.

Nuotraukų autorius – Eimantas Genys (LRT.LT)

Nuotraukoje – Jomantė Šležaitė, Artūras Ženčius, Zigmantas Baranauskas, Simona Staugaitytė

Print Friendly, PDF & Email